Tesettür Ve Blog

Füme Rengi Hangi Renk İle Uyumludur?

Füme Rengi Hangi Renk İle Uyumludur?

Duman rengi veya grinin en koyu halı diye bilinen füme rengi, nötr renkler arasında yer alındığı için bir çok canlı rengin kurtarıcısı oluyor adeta. Özellikle renkli giyinmeyi sevenlerin renk geçişlerini kolaylaştıran füme rengi ev dekorasyonunda da kullanılıyor. (Füme rengi ev dekorasyonu için tıklayın. ) Füme rengi gerek sade olması gerekse bir çok renge kolay şekilde uyum sağlaması nedeni ile her kesimden bayanın kombin tercihleri arasında yer alıyor. Bugün sizlere füme rengi ile uyumlu renkler hakkında bilgiler sunacağız.

Dış Giyimde Füme Rengi

Dış giyim dediğimiz ferace, pardesü gibi parçalarda siyah renkten sonra en çok tercih edilen rengin füme rengi olduğunu görüyoruz. Gerek renkli ve siyah ayakkabılar ile uyumlu olması gerekse dokusu nedeni ile bu tercih yapılıyor. Dış giyimde siyah ile bütünlük sağlayan füme rengini sadece bu parçalarda değil aksesuar olarak da tercih edebilirsiniz. Örneğin siyah ferace üzerine füme rengi şal bağlama gibi. Siyah ayakkabılarınızı füme rengi dış giyim parçası ile kombinleyebildiğiniz gibi, sadece füme rengi üzerine tüm kombinizi oluşturabilirsiniz.

Füme Rengi İle Uyumlu Renkler

Füme rengi yapısı gereği özellikle canlı renkler ile muhteşem kombin örneği oluşturur. Örneğin zümrüt yeşili bir bluz ile füme rengi bir etek sizi şık ve alımlı gösterecektir. Şal seçimi yine füme rengi olabileceği gibi farklı uyumlu üçüncü bir renkte olabilir.

Füme rengi siyah gibi çok uyumlu nötr bir renk olduğu için her rengin bir tonu ile mutlaka uyumludur. Füme rengi kombinlerde en çok bordo, siyah, haki yeşili, zümrüt yeşili, taba rengi, toprak rengi, kırmızı, pudra rengi, koyu sarı, buz mavisi, bebek mavisi, lacivert gibi renkler ile uyum sağlar.

Beyaz veya beyaz tonları ile de uyumlu olan füme rengi sade giyinmeyi sevenlerin tercihi oluyor. Daha canlı giyinmek isteyen kişiler sıcak renkleri füme rengin yanında ikinci bir renk olarak tercih ediyor. Füme renginin tüm renklerin bir tonu ile mutlaka uyumlu olduğunu söylemiştik. Bunu anlamanın en kolay yolu ayna karşısında deneme yanılma yöntemi ile yapılması gerekir. Ayrıca füme rengini üçüncü bir renk olarakta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin mavi ve beyaz kombininde aksesuar olarak füme renginde çanta kullanmak gibi.

Füme Rengi Aksesuar

Füme rengi sadece elbise gibi parçalarda değil aynı zamanda aksesuar rengi olarakta çok güzel kullanılabilir. Örneğin füme renginde bir çanta sizin bütün kombiniz ile uyumlu olacağı için giymiş olduğunuz renkli parçalara çanta seçiminizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca şal rengin de de seçilen füme renkli bir şal çanta gibi aynı etkiyi size sağlayacaktır.

Takılarda füme rengi ise çok canlı renklerin geçişini yumuşatarak renk patlamalarını önleyecektir. Örneğin kırmızı bir bluz üzerine füme renginde uzun bir kolye takmak kırmızının canlı rengini biraz da olsa yumuşatacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.