Tesettür Ve Blog

Füme Rengi Ev Dekorasyonu

Füme Rengi Ev Dekorasyonu

Füme rengi duman rengi veya koyu gri olarak da anıldığı için, bir çok ismi bulunur. Dekorasyonda kullanıldığında yardımcı renklerin yanında kullanılması uygun olacaktır. Çünkü yapısı gereği soğuk bir renk olan ve siyaha yakın renk olması nedeni ile ortama kasvetli bir hava katabilir. Bu yüzden renk dengesinin düzgün ve orantılı şekilde yapılması gerekir. Örneğin füme rengi koltuk takımına canlı renkte bir perde kullanmak uygun olacaktır.

Füme Rengi İle Uyumlu Renkler

Füme rengi nötr renkler içinde bulunur ve nötr renkler hemen tüm renkler ile uyum sağlar. Özellikle ev dekorasyonunda kullanıldığında yanına ikinci veya üçüncü bir rengin daha kullanılması gerekir. Yatak odası için kullanacaksanız mutlaka tekstil ürünlerinin canlı renklerden olması gerekir. Aksi halde uyumak ve yenilmemek için yattığınız yatağınız size zamanla sıkıcı ve boğucu gelmeye başlayabilir.

Füme rengini ev dekorasyonunda genelde koltuk takımında kullanılıyor. Bunun nedeni ise salondaki renk geçişlerinin daha zor olması ve salondaki renklerin birbirine uyumunun sağlanmasıdır. Örneğin kırmızı koltuklarınız varsa bu koltuklara sınırlı renkte halı ve perde seçimini yapabilirsiniz. Oysa füme rengi koltuk takımınız varsa size geniş bir renk seçeneği olacaktır. İster kırmızı kırlentler ister mor perdeler hangisini isterseniz onu füme rengin hakim olduğu salonda kullanabilirsiniz.

Füme renginin ev dekorasyonunda uyum sağladığı renkler; kırmızı, mor, yeşil, mavi, pembe, kahverengi az uyum sağladığı ise beyaz ve kremdir. Beyaz ve krem rengi aslında füme rengine çok yakışır fakat ev ortamında kullanılması evin durağan ve çok sade olmasına neden olabilir. Eğer füme ve beyaz ikilisi kullanılmak isteniyorsa renkli aksesuarlar ile ortam hareketlendirilmesi gerekir.

Füme Rengi Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Füme rengi dekorasyonda çok kullanıldığını yukarıda söylemiştik. Gerek duvar renginde gerekse mobilyada kullanılan bu renk, sadelik yerine canlılık isteyenler içinde iyi bir alternatif. Çünkü canlı renkler ile muhteşem şekilde uyum sağlayan füme rengi, sade ve tek renk olmak isteyenlere de yardımcı oluyor.

Eviniz çok renkli ise füme rengi ile bi renklerin tonunu kurabilirsiniz. Bunun için füme rengi perde veya halı almanız yeterli olacaktır. Örneğin eviniz limon sarısı tonunda ise füme renkli perde çok şık duracaktır. Ayrıca kırmızı ile de çok yakışan bu renk füme koltuk takımı üzerinde kırmızı kırlentler ile eve farklı ve hoş bir hava katacaktır.

Füme Rengi İle Nostalji İsteyenler

Nostalji son dönemlerde ev dekorasyonunda çok kullanılan bir moda akımı oldu. Özelikle evini yeniden dekore edenlerin başvurduğu bu seçim en çok geçmişini bugününde yaşamak isteyenleri sevindiriyor. Füme rengi nostaljik renklere biraz daha canlılık kattığı için evini baştan aşağıya duman rengi yaparak nostaljik bir etki oluşturuyor. Fakat nostalji renkleri sade ve düz renkler olduğu için dikkatli kullanılması gerekiyor.

Füme Rengi Ev Dekorasyonu Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.