Tesettür Ve Blog

Evimi Nasıl Süsleyebilirim?

Evimi Nasıl Süsleyebilirim?

Ev dekorasyonu herkes için önemli olduğu kadar özeldirde. Herkes kendi evinin şık ve gösterişli olmasını ister. Bu yüzden çeşitli yöntemlere başvurarak daha zarif ve estetik olarak hoş görünen bir ev için çaba harcar. Maddi imkanı olan kişiler evlerini dekoratif olarak şık göstermek için bazen uçuk fiyatlardan alışveriş yaparlar.Maddi olarak pek imkanı olmayan kişiler ise evinin nasıl daha güzel görüleceği hakkında araştırma yaparlar. Bugün sizlere evinizde bulunan malzemeler ile yapacağınız ve evinizi çok şık göstereceğiniz fikirler paylaşacağız. Üstelik evinizi süslemek için için öyle pahalı eşyalar almanıza gerek tamamen kendi yaptığınız çalışmalar ile eviniz eskisinden çok daha güzel ve süslü göstereceksiniz.

Evinizi Süslemek İçin Bu Yöntemleri Uygulayın.

Eğer eskimiş mobilyalarınız varsa veya rengini beğenmiyorsanız; yapmanız gereken hobi malzemeleri satan bir mağazadan sprey yada akrilik istediğiniz renkte bir boya almaktır. Ardından eskiyen ve atmayı düşündüğünüz tüm mobilyalarınız boyayın ve evinize ferah bir ortam sağlayın. Boyama işlemi sadece mobilya ile sınırlı değildir isterseniz mutfak dolaplarınızı da bu şekilde yenileyebilirsiniz. Boyadığınız mobilyalara isterseniz dekoratif çiviler ile de hoş bir görüntü ekleyebilirsiniz.

Mumluk veya şamdan yaparak evinizi biraz daha şımartın. Bunun için ücret ödeyerek mumluk almanıza hiç gerek yok. Evinizde daha önce içtiğiniz ve atmadığınız soda şişeleri tam bu şişe uygun araçlar. Sadece soda şişeleri değil. Her boyut kavanozlarda bu işe tam anlamı ile uygun. Yapmanız gereken resimlerdeki gibi boyamak istiyorsanız yine hobi mağazalarından boya almak veya boyamadan tül ve kurdele ile süslemek için önce alüminyum folyo ile kaplayıp ardından tül ile sarıp kurdela ile ağız kısmını bağlamaktır. Bu şekilde evinize çok hoş objeler kazandırmış olacaksınız.

Evinize canlı çiçek toplayarak veya canlı olmayan çicekler ile de hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Renk renk boyadığınız kavonozlara çiçekleri doldurun ve salonunuzda istediğiniz yerlere koyun. Boyamak yerine ince halat kullanarak kavanozları aşağıdaki resimlerdeki gibi kaplayabilirsiniz. Başka alternatif olarak balon kullanabilirsiniz.

Avizeniz yoksa veya eski avizelerden sıkıldıysanız yapmanız gereken çok basit. Kaşıklardan avize yapmak. Bu işlem için de beş litrelik su şişesi, boya plastik kaşık ve yapıştırıcı gerekiyor. Gerisi sizin el beceriniz ile oluşacak muhteşem avize tasarımlarına kalıyor. Resimlere bakıp incelediğinizde dah yi anlayacaksınız. Ayrıca hobi sitelerine bakıp bu tür el işi çalışmalarını da inceleyerek daha ayrıntılı öğrenebilirsiniz.

Yine avize ve tabak gibi yapacağınız muhteşem fikir. Gerekli olan ise balon ip ve yapıştırıcı. İlk olarak balonu yapmak istediğiniz avize boyutunda şişirin ve yapıştırıcıya buladığınız ipleri balonun etrafında karışık şekilde dolayın. İşlem bittiğinde balonu patlatın ve lambayı avizeye yerleştirin. Tabak yapmada yine aynı şekilde sadece balon batladıktan sonra eski düğmeler ile şekil vermeniz gerekiyor.

Banyonuzda veya evin girişinde bulunan aynalara dekoratif bir görünüm kazandırmak istermisiniz üstelik çok kolay şekilde yapılıyor hemde hiç para harcamadan. Nasıl mı? Tuvalet kağıtlarından çıkan karton ruloları atmayın ve biriktirin. Daha sonra makas yardımı ile güzel ce ince ince kesin ve aynanın etrafını aşağıdaki resimlerdeki gibi süsleyin. Rengini beğenmeseniz boyayın. Yine ayna yapmak için harika bir fikir bunun için yine plastik kaşıklardan yararlanıyoruz. Avize yapmak gibi aynanın kenarlarına plastik kaşıkları ince ince işliyoruz.

Duvarlarınıza renk katın. Bunun için kağıt kek kalıplarını duvara yapıştırın ve ortasına renkli rapdiye veya herhangi bir düğme yapıştırarak çiçek şekilleri verin. Bunları yapmak istemiyorsanız duvarlarınızı tabaklarla süsleyin duvarlara illa ki tablo veya resim asmak zorunda değilsiniz. Dekoratif bir görünüm için kullanabileceğiniz çok cici, renkli tabaklar alarak duvarlarınıza renk katabilirsiniz.

Kendi ismizi veya herhangi bir sevgi sözcüğünü içeren bir kelime yaparak onu süsleyerek evinizde kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken beyaz esya köpüğü ( beyaz esya zarar görmesin diye kenarlarına koyulan beyaz gereçler) veya strafor. İstediniz kelimeyi bıçak yardımı ile kesin ve uygun ipler ile her harfi tek tek yapıştırıp sararak hoş kelimeler elde edin. Daha fazla resim için lütfen galeriye göz atın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.