Tesettür Ve Blog

Evde Canlı Çiçek Mi Yapay Çiçek Mi?

Evde Canlı Çiçek Mi Yapay Çiçek Mi?

Evde canlı çiçek yetiştirmek isteyen herkesin en çok merak ettiği bir diğer konuda, evde yapay çiçek mi yoksa canlı çiçek mi olması gerektiğidir. Bu yüzden bugün sizlere evde yapay ve canlı çiçek dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler sunacağız.

Evde Yapay Çiçek Mi Yoksa Canlı Çiçek Mi?

Evde canlı çiçekde yapay çiçekde görsellik açısından son derece şıktır, Bu yüzden ev dekorasyonunda bu tip ayrıntılar son derece önem taşır. Kimi insan yapay çiçek severken kimisi canlı çiçek severek evlerinin dekorasyonunda kullanırlar.

Ev dekorasyonunda canlı çiçek kullanımı her zaman maliyet açısından daha ekonomik olduğu için tercih ediliyor olsada sürekli bakım isteyen ve solması durumunda tüm emeklerin boşa gitmesi açısından olumsuz etkilere sahiptir. Çünkü solduğunda bazı kişiler çok üzülerek uzun süre bu durumun etkisi altında kalıyorlar. Özellikle yalnız yaşayan kişiler için canlı çiçek yetiştirmesi tıpkı çocuk yetiştirmek kadar önemlidir.

Evde canlı çiçek yetiştirmenin bir diğer en önemli özelliği ise, canlı çiçeklerin ortama vermiş oldukları oksijendir. Böylece ev içinde özellikle kışın havalandırma sorunu olduğu için canlı ciçekler ortamın havasını değiştirerek o ortama tazelik ve canlılık getirecektir.

Evde yapay çiçek kullanımının en olumsuz yanı plastik yapısından dolayı üzerinde kolay şekilde mikrop üremesi ve ev ortamında hastalıklara davetiye çıkarmasıdır. Özellikle alerjik bünyesi olan kişilere evde yapay çiçek beslerken mutlaka dikkatli olmalı düzenli şekilde bakımını yapmalıdırlar. Evde yapay çiçek beslemek her ne kadar dekoratif olarak şık olsa da, sağlığa etkileri de düşünülmelidir.

Canlı çiçeklerin bakımının biraz zor olduğu düşünüldüğünde, yapay çiçekler daha kullanışlı olduğu düşünülebilir. Fakat canlı çiçekleri eğer düzgün şekilde koparıp ekerseniz hiç ücret ödemeden harika çiçeklere sahip olabilirsiniz. Canlı çiçek yetiştirmenin en olumsuz yanlarından biri daha ise uzun süreli tatillerde çiçeğin bakımının yapılmamasına bağlı çiçeklerin solmasıdır.

Ev dekorasyonunda görsellik için kullanılan çiçekler eve hem şık bir hava hemde farklılık katıyor. Bu özelliklerini düzgün şekilde kullanabilmesi ve sağlıklı şekilde dekorasyonun yapılması için yukarıda ki ayrıntılara da dikkat edilmesi gerekir.

Evde Çiçekler Nereye Konulmalı?

Ev dekorasyonunda çiçek yerleştirmesi de önemli bir konudur. Fakat yerleşim için özel alanlara gerek yoktur. Evinizde yakıştığı alanları kendiniz keşfederek de şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Örneğin salon dekorasyonunda minik saksılar içindeki çiçekler hoş olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.