Tesettür Ve Blog

Evde Canlı Çiçek Dekorasyonu

Evde Canlı Çiçek Dekorasyonu

Canlı çiçekler veya bitkiler evin adeta atmosferini değiştirdikleri için özellikle salonlarda sıklıkla kullanılır. İnsanlara doğal ve pozitif bir enerji veren canlı çiçekler her dönem klasik veya modern ev dekorasyonunda da kullanılmaktadır. Bugün sizlere vazgeçilmez olan evde canlı çiçek dekorasyonu ile ilgili bilgiler sunacağız.

Evde Canlı Çiçek Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Evde canlı çiçek kullanımı her ne kadar dekoratif amaçla olsa da, çiçeklerin etrafına vermiş olduğu canlılık için de çoğu zaman tercih sebebi oluyor. Bu yüzden evinizden eksik etmediğiniz çiçeklerimizi her zaman özenli şekilde yetiştirmeliyiz. Salonda, banyoda, mutfakta ve hatta yatak odasında dahi kullanacağımız çiçekler eve bütünlük katacaktır.

Evde canlı çiçek dekorasyonu için ilk önceliğiniz hangi türde çiçek alacağınıza karar vermektir. Evet her türlü canlı çiçek her ortama uyum sağlar fakat renklerin birbirine daha yakın olması görsellik olarak daha hoş duracaktır. Bu yüzden eğer eviniz sade ise beyaz renkli canlı çiçeklerden veya gül gibi tek renkli çiçekler ile evinizi süsleyebilirsiniz. Daha renkli ev için ise rengarenk veya renkli olan her türlü çiçeği evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Canlı çiçek ev dekorasyonu için en önemli nokta çiçekleri ölü alan diye tabir ettiğimiz boş alanlarda kullanmaktır. Böylece ortamdaki boşluk harika şekilde kapanacak ve ortama hoş bir doğallık gelecektir. Ayrıca bütün olarak çiçekleri bir arada kullanmakta yine doğayı çağrıştıracağı için hoş görünecektir.

Eğer evinizde boş alanlar yoksa ve eviniz küçük ise bu sefer canlı çiçek dekorasyonu için merdivenlerden raflardan veya dolap kenarlarından faydalanabilirsiniz.

Mutfak da çiçek kullanmak için en ideal ortam pencere kenarları olsa da masa üstleri veya kiler bölümü de sıklıkla tercih ediliyor. Mutfak da çiçek yetiştirmenin en önemli özelliği ise çoğunlukla bayanların mutfakta zaman geçirmeleri ve çocukları kadar iyi baktıkları çiçeklerini hep göz önünde bulundurmalarıdır.

Salonda Çiçek Dekorasyonu

Çiçeklerle ev süsleme hemen hemen bütün kadınlar tarafından uygulanan yöntemdir. Çünkü çiçeklerin insan üzerine çok büyük olumlu etkileri olduğu için her dönem sıklıkla tercih edilmiştir.

Salonda çiçek dekorasyonu da evin her hangi bir köşesindeki dekorasyon kadar önemlidir. Çünkü misafirlerin ağırladığı bu ortam ne kadar pozitif bir hava içinde olursa, misafirlerin rahatlığı da o denli rahat olacaktır.

Salonda çiçek dekorasyonu için eğer, salonunuzda boş alanlar varsa harika şekilde bu alanları çiçekler ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca daha ufak saksıda olan çiçekleri de tv ünitesi kenarlarına da koyarak hoş bir hava oluşturabilirsiniz.

Salon dekorasyonunda çiçeklerin salona uyum sağlaması için köşe çiçeği veya küçük çiçek olarak ayırmanız gerekiyor. Aksi halde ortam çok karmaşık görünebilir. Örneğin uzun ve ağaç görünümlü çiçekleri mutlaka köşelerde kullanmanız gerekiyor. Aynı şekilde ufak saksıda olan çiçekleri de göz önünde olması için yukarıda bir yerde sergilemeniz gerekiyor. Bunun için masa, sehpa ve komidin uygun yerler olacaktır. Aşağıda çiçekler ile ilgili dekorasyon örneklerini görebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.