Tesettür Ve Blog

Eşarp Üzerine Maske Nasıl Takılır?

Eşarp Üzerine Maske Nasıl Takılır?

Korona virüs salgınında hayatımıza giren maskeler özellikle kapalı kişiler için biraz sorun oluşturuyor. Kulaklara iplerin geçirilmesi ile takılan maskeyi tesettürlü bir kişi değiştirmek istediği zaman komple eşarbını açarak bu işlemini gerçekleştiriyor. Maske iğneleme yöntemi ise tesettürlü kişileri bu sıkıntıdan kurtararak daha rahat ve konforlu şekilde maske takmasına olanak sağlıyor. Sadece iğne ile değil elbette çeşitli aparatlar ile de maske takma yöntemlerini aşağıda sizlere paylaşıyor olacağız.

Eşarp Üzerine Maske Nasıl Takılır?

Eşarp üzerine maske takmanın artık bir çok yöntemi bulunuyor. Bunlardan en çok kullanılan yöntem ise maske iplerinin eşarp üzerine iğnelenmesidir. Bunun için eşarbınızı bozmaya yada eşarptan önce takmanızada gerek yok.

İlk olarak eşarbınızı bağlayın ve maskenizi ağzınıza oturtun. Ardından maskenin iplerini hangi şekilde istiyorsanız eşarp iğneler gibi iğneleyin. Yani maskenin ipleri üzerine toplu iğnelerinizi batırın ve aynı işlemi öbür taraftaki maske iplerine uygulayın. İşte bu kadar eşarp üzerine maskeniz hazır.

Bağlamalı Maske Nasıl Takılır?

Bağlamalı maskenin ipleri arkadan bağlandığı için çok rahat şekilde eşarp üzerine takılabilir. Bağlamalı maskelerin ipleri uzun olduğundan dolayı pek tercih edilmiyor. Bunun yerine kulaklara takılan ipleri olan cerrahi maskeler veya farklı aparatlar ile takılan maskeler tercih ediliyor.

Maske Takma Aparatı

Maske takma aparatları cerrahi maskelerin takılması için başın arka kısmında kullanılan metaryele denir. Piyasada uygun fiyatlara çok fazla aparat bulunmakla beraber rahat kullanım açısındanda yine çeşitli aparatları bulabilirsiniz. Estetik açıdan veya konforu açısındam değerlendirerek kendinize özel maske aparatı alabilirsiniz. Yumuşak özellikte olan aparatların temizliğinede yine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun için ürünün deforme olmaması için elinizde nazikce yıkayarak kurulama yapınız.

Maske Takma Aparatları Neden Kullanılır?

Maske takma aparatları sadece tesettürlü bayanlara özel ürünler değildir. Kulak arkasının zedelenmesini istemeyen hemen hemen herkes bu ürünleri kullanabilir. Kulaklara takılan maskeler zamanla kulak bölgesini tahriş edebilir veya kulakları çekiştirebilir. Bu yüzden maske aparatları ile maske takmak daha kolay ve zahmetsiz olacaktır. Piyasada istediğiniz renk ve özellikte bir çok maske takma aparatını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.