Tesettür Ve Blog

Eşarp Bağlamanın Püf Noktaları

Eşarp Bağlamanın Püf Noktaları

Tesettür giyimin en önemli ayrıntılarından olan eşarp bağlama; doğru ve kuralına uygun şekilde yapılmazsa maalesef çabuk şekilde bozuluyor ve sizin canınızı sıkabiliyor. Bugün sizlere eşarp bağlamanın püf noktalarını resimli şekilde anlatacağız. Şal bağlamanın püf noktaları resimli anlatım için tıklayınız .

Eşarp Bağlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Eşarp bağlama çok eskiden beri tesettür giyimde dikkat edilen ayrıntı olduğu için dinimize uygun şekilde bağlanması gerekmektedir. Eşarp bağlarken yeni kapanan kişiler biraz zorlanabiliyor, hatta şal bağlama eşarp bağlamaya göre daha kolay olduğu için çoğu bayan ilk tercihlerini şallardan yana kullanıyor. Zamanla şalın spor halinden sıkılanlar ise eşarp bağlamaya yöneliyorlar. Evet şal bağlama daha kolay fakat eşarbın asil duruşunu yenemediği için eşarplar eskisi gibi çok tercih ediliyor.

Sizlerde eşarp bağlarken zorlanıyorsunuz ve daha kolay şekilde eşarp bağlamak istiyorsanız; eşarp bağlamanın belli püf noktaları ile bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Şimdi dilerseniz eşarp bağlamanın püf noktalarına geçelim.

Eşarp bağlamanın en önemli püf noktası eşarp önünün sürekli bozulmasından dolayı oluşan rahatsızlığı gidermektir. Bunun için piyasada satılan eşarp önü süngeri bulunuyor olsada temin edemeyenler için en iyi alternatif peçete oluyor. Peçeteyi resimde gördüğünüz gibi eşarbınızı üçgen yaptıkdan sonra başınızın üst kısmına yani eşarbın önü olacak şekilde bone üzerine yerleştirin. Daha sonra eşarbınızı bağlayın ve iğneleyerek sabitleyin. Ayrıca eşarp önü kolay bozulmasın diye sprey sıkarakta bunu sağlayabilirsiniz.

Eşarp bağlamanın ikinci önemli püf noktası ise hiç şüphesiz boneler oluyor. Hatta bone tercihi ilk püf noktadır diyebiliriz. Bazı boneler yapısı itibarı ile eşarbı tutmak yerine daha çok kaymasına ve bozulmasına neden oluyor. Bu yüzden bone tercihi çok önemli bir ayrıntıdır. Özel günler haricinde günlük olarak penye boneler eşarbınızın daha düzgün durmasını sağlayacaktır.

Eşarp bağlamanın püf noktalarına devam ederken iğneleme ve iğnenin avantajlarını da unutmamak gerekiyor. Çünkü yanlış yapılan eşarp iğneleme tekniği eşarbın delinmesine ve zamanla deforme olmasına neden oluyor. Bu yüzden eşarp mıknatısları veya çok ince iğneler kullanabilirsiniz. Sürekli eşarbınıza uygun iğne almak yerine iğnelerinizin uçlarını oje ile boyayarak kullanabilirsiniz.

Eşarp bağlama aslında kolaydır fakat acemi kişilerin el alışkanlığı kazanması gerekiyor ki hızlı şekilde istedileri örtünmeyi yapabilsinler. Bu yüzden boş zamanlarında mutlaka eşarp bağlama yapılması gerekiyor. Böylece el alışkanlığı oluşmuş olacaktır.

Eşarp bağlamanın püf noktalarından bir diğeri ise seçilen eşarbın kalitesidir. Yani ucuz naylonsu eşarplar çok çabuk bozulacağı için sizin rahatsız olmanıza neden olacaktır. Bunun yerine daha uygun ve uzun süre bozulmayan özellikte eşarplar tercih etmeniz gerekiyor.

Eşarp bağlarken eşarbı çene altından çok sıkmadan iğneleyin. Aksi halde zor konuşup zor şekilde yemek yersiniz. Ayrıca çok çabuk sıkılmanıza ve bunalmanıza da neden olur. Daha sonra eşarbın uçlarını ister arkada isterseniz yanda birbiri ile düğümleyin. En son olarak iğneleri düzgün şekilde takın ve işleminiz bitmiş olsun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.