Tesettür Ve Blog

Düz Tül Perde Kruvaze Olur Mu?

Düz Tül Perde Kruvaze Olur Mu?

Perdenin bir ev için ne denli önemli olduğunu kadın erkek herkes çok iyi biliyor. Perde demek evin dışarıya karşı kendini gizlenmesi demektir. Bu yüzden perdesiz bir ev hayal dahi edilemez. Perdelerin önemli olduğu kadar bir diğer önemli konu ise perdelerin şekli ve çeşitleridir. Kimi insan düz perde seçerken kimisi daha farklı ve gösterişli perdeleri tercih edebiliyor. Sonra perde seçiminden sıkıldığında farklı bir perde haline dönüştürebiliyor. ( Tabi her perde için geçerli değil.)

Bugün bütün düz perdeden sıkılıp kruvaze perde yaptırmak isteyen kişilere oluşturmuş olduğumuz makelede ” düz perde kruvaze perde olur mu ve kruvaze perde düz perde olur mu?” sorularına cevaplar bulacaksınız. Ayrıca kruvaze perdeler içinde yine çeşitli bilgiler makalemizde yer alacaktır.

Düz Bütün Tül Perde Kruvaze Olur Mu?

Evlenirken acele ile aldığınız veya ilk başta heves edip sonra sıkıldığınız düz perdenizi kruvaze perdeye çevirmek istiyorsunuz, fakat olmaz diye endişe ediyorsanız. Hiç endişe etmenize gerek yok. Çünkü bu tip perdeler kolaylıkla ve uygun fiyatla kruvaze perdeye çevrilmektedir. Fakat bunun da bir şartı var. Düz perdenin kruvazeye dönüştürülmesi için belli uzunluğunun olması gerekiyor. Eğer sizin de perdeniz en ve boy olarak yeterli uzunlukta ise sizde kolaylıkla tül perdenizi kruvaze perdeye çevirebilirsiniz. Bunu eğer dikiş yeteneğiniz varsa kendinizde yapabilirsiniz.

Kruvaze Perde Düz Perde Olur Mu?

Perde seçdikten biraz zaman sonra genelde insanlar pişman oluyor. Bunun nedeni genelde yeniliklerin ortaya çıkmasıdır diyebilir. Düz perdesi olan kruvaze perdeye, kruvaze perdesi olanlar ise düz perdeye geçebiliyor. Yukarıda düz perdeden sıkılanlar için cevap verdik şimdi geldi kruvaze perdeden sıkılıp düz perdeye çevirme işlemine.

Kruvaze perdelerde rahatlıkla düz perdeye çevrilebilir. Zaten iki kanat şeklinde olan perdenin tek perde haline dönemes zor olmadığı için danışacağınız perdeci size en uygun fiyatı verecektir.

Düz Perde Mi Kruvaze Perde Mi Seçmeliyim?

Düz perde veya kruvaze perde seçimi herkesin kendi zevk anlayışına göre olduğu için bu konuda yorum yapmak yanlış olur. Kimisine güzel gelen bir model diğer kişiye çok çirkin gelebilir. Bu yüzden zevkler ve renkler tartışılmaz sözü büyük ihtimalle ortaya çıkmıştır

Siz eğer düz tül perde mi yoksa kruvaze perde mi hangisini seçeceğinize karar veremediyseniz iki perdenin de avantaj ve dezavantajlarını değerlendirin. En avantajlı hangisi ise ve hangisi daha çok salonunuza yakışıyorsa onu tercih edin. Düz tül perde mi yoksa kruvaze perde mi diye soranlara genelde toplumun cevabı kruvaze perde oluyor. Çünkü düz tül büyük perdelerin yıkanması ütülenmesi ve asılması çok zor olduğu için kruvaze iki eşit kanat halinde daha kolay olacaktır. Ayrıca kruvaze perdeler daha şık ve modern bir görüntü sergilettiği için tercihler genelde kruvaze perdelerden yana oluyor

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.