Tesettür Ve Blog

Düşük Bütçeli Kombin Önerileri

Düşük Bütçeli Kombin Önerileri

Gardırobunuza daha az alışveriş yapmak ve eskiden almış olduğunuz kıyafetleri tekrar giymek istiyorsanız yapmanız gereken bazı işlemler var. Örneğin pazardan almış olduğunuz bir gömleğin plastik düğmelerini şık taşlı bir düğme ile değiştirerek işleme başlayabilirsiniz. Daha az bir bütçe ile nasıl şık ve klas bir görünüme sahip olabilirsiniz yazımızda bulabilirsiniz.

Ucuz Alınan Kıyafetlere Nasıl Kaliteli Görünüm Kazandırılır?

  • Düğme Değiştirme: Bunun için yapmanız gereken gömleğinizin veya bluzunuzun düğmelerini şık düğmeler ile değiştirmektir.
  • Kemer Kullanın: Giymiş olduğunuz tunik veya herhangi üst parçanıza kuşak veya kemer takmak sizi çok şık ve alımlı gösterecektir. Bunun için elbisenin kendisinden kemerli olmasını beklemeyin.
  • Aksesuar Önemli Ayrıntı: Aksesuar kullanımı her zaman şıklık ve zarifliğin simgesi olmuştur. Bu yüzden  hem kıyafetinize hareket katmak hemde kaliteli görünüm kazandırmak için şık ve gösterişli aksesuarlardan yararlanın.
  • Boncukların Etkisine Dikkat: Boncuklar çok eskiden beri süsleme sanatında kullanılan malzemelerdir. Eğer eliniz yatkın ise ve sade bir kiyafetinize hareket katmak istiyorsanız inci boncuklar ile kıyafetinizi süsleyebilirsiniz. Unutmayın ki satın alınan işlemeli kıyafetler elbiselerin fiyatını çıkaran unsurlar arasında yer alır.

Düşük Bütçeli Kombin Nasıl Yapılır?

Bazen tasarımcıların çok pahalı olan kıyafetlerine akıl sır ermez. Bir kıyafeti pahalı yapacak bir çok unsur bulunsada belli bir marka ise sorgulamak anlamsız olur. Bu yüzden sorgulamak yerine kendi bütçemize uygun şekilde alışveriş yapmak en iyisi olacaktır.

Peki alışveriş yapmadan eski kıyafetleriniz ile şık nasıl olunur. Bu sorunun bir çok cevabı olsada genel anlamda şıklık için farklı kombinler yapılmalıdır. Örneğin tek bir pantolon ile birçok kombin yapılabilir. Bir gün koyu renk bir tunik ile kombinlerken ertesi gün o tuniğe kemer takarak kombinleyebilirsiniz. Bunların dışında gömlek ve bluz ile de pantolonunuzu kombinleyebilirsiniz. Unutmayın ki çok fazla kıyafete sahip olan doğru kombin yapıyor demek değildir. Az sayıda kıyafeti olan ve düzgün kombin yapan kişi çok fazla kıyafeti olan ve kombin yapamayan kişiden çok daha şık ve zarif görünür.

Etek ile yine kombin yapmak çok kolaydır. Eteğinizin üzerine her gün farklı bir bluz giyerek veya başka bir gün gömleğin üzerine yelek giyerek yine bu şekilde hoş bir kombin oluşturabilirsiniz. Tabi ki kombinlerin tamamlayıcısı ayakkabılar ve eşarplar oluyor. Bu yüzden elbiseniz üzerine takacağınız eşarp kıyafetiniz ile uyumlu olması gerekir. Ayrıca ayakkabılar sizin klasik ve spor bir giyim için seçeneğiniz olacaktır. Kot bir etek altına giyeceğiniz spor ayakkabı sizi spor giyime götürürken kalem etek altına giyeceğiniz stiletto ayakkabı sizi klasik görünüme götürecektir.

Tesettürlü bayanların şıklık anahtarı hiç şüphesiz aksesuarlarıdır. Bu yüzden düzgün şekilde aksesuar seçerek kıyafetlerine şıklık kazandırabilirler. Son zamanların modası olan boyun kısmına takılan zarif kolyeler elbiselere ekstra bir zariflik katıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.