Tesettür Ve Blog

Düğün Abiyesi Nasıl Seçilir?

Düğün Abiyesi Nasıl Seçilir?

Düğün elbisesi veya abiyesi seçimi bayanlar için çok önemli olup, düğün mekanına göre seçimler yapılır. Düğün abiyesi seçimi için aslından birçok kriterler bulunur bu kriterler düğün yapılacağı mevsime veya düğün olacağı kişinin yakınlık derecesine kadar detaylara iner. Örneğin düğün abinizin ise abiyeniz son derece gösterişli ve zarif bir türden olması gerekir. Bugün sizlere tesettürlü bayanların düğün abiyesi seçmesi hakkında bilgiler sunacağız.

Düğün İçin Abiye Seçimi

Düğün mevsimi yaz olarak vurgulanıyor olsada aslında düğünler son zamanlarda sonbahar döneminde de çok fazla yapılmaktadır. Bu yüzden düğün elbisesi seçerken mevsimine uygun özellikte bir seçim olması gerekir. Düğünün yapılacağı mekanda yine abiye seçiminde dikkat edilecek ayrıntılar arasında yer alıyor. Bunun dışında vücut hatlarınızı tam anlamı ile bilmeniz ve size yakışan türden bir elbise seçmeniz gerekir.

Örneğin kum saati şeklinde vücut hatlarına sahipseniz bel bölgenizi ön plana çıkaracak bir model seçmeniz gerekir. Abiye modeli seçerken bir diğer unsur ise yaş faktörüdür yaşınıza uygun bir model sizi şık ve alımlı gösterecektir. Genç yaşlardakiler genellikle açık renkleri, biraz daha orta yaştakiler daha koyu renkleri tercih etmelidir.

Kimin Evlendiğide Çok Önemli

Düğün alışverişi yapmadan önce tüm ayrıntılara dikkat ettiyseniz şimdi sıra geldi en önemli unsura düğün kimin düğünü? Abi, abla, arkadaş, yakın akraba veta uzaktan bir tanıdık hangisi? Çünkü uzaktan tanıdığınız birinin düğününde şıkır şıkır bir abiye giymeniz çok gülünç olur. Bu yüzden kimin düğünü varsa o yönde bir model seçilmelidir.

Düğününe gideceğiz kişi eğer uzaktan bir tanıdığınız ise kalem etek gömlek kombini veya klasik kesim bir pantolon ve gömlek kombini oluşturabilirsiniz. Ayakkabı olarak stiletto ve ufak bir çanta ile şıklığınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Düğün eğer çok yakın bir arkadaşınızın ise bu sefer sizi iki türlü heyecan bekliyor. Hem düğüne adeta ev sahipliği yapmış olduğunuz için koşuşturma hem de düğün abiyesi seçimi yapmanız. Seçeceğiniz model sizi hem şık göstermeli hemde koşturmanıza engel olmamalıdır. Bu yüzden abiyenizin detaylarına çok dikkat etmelisiniz. Rahat ve şık olan türde bir abiye seçimi sizi hoş ve yormayan şekilde olacaktır. Sadece elbise değil aynı zamanda ayakkabı seçimi de çok önemlidir. Yakınınızın ve arkadaşınızın düğününde çok oynayacağınız için rahat ve konforlu bir ayakkabı seçmeniz gerekiyor. Düğün şekli eğer bütün detayları ile organize olmuş ve siz sadece arkadaşınızın yanında alacaksanız o zaman harem abiyeleri veya kuğu türünde abiyeler seçebilirsiniz.

Düğüne ev sahipliği yapacaksanız eğer yine zor bir düğün sizi bekliyor. Abinizin ablanızın düğününde tüm işlere koşmak zorunda olduğunuz için sizi rahat ettirecek türde bir abiye seçmeniz gerekir. Rahat ve aynı zamanda çok şık olan abiyeler tam size göre.

Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.