Tesettür Ve Blog

Dore Ve Lame Nedir? Dore Ve Lame Nasıl Kombinlenir?

Dore Ve Lame Nedir? Dore Ve Lame Nasıl Kombinlenir?

Dore ne demek, lame rengi ne demek, dore ve lame renkleri, lame rengi nasıl bir renk, lame ve dore arasındaki fark nedir gibi soruların cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Dore Rengi Nedir?

Fransızcadan dilimize yerleşen dore kelimesi altın sarısının tonlarından biri anlamına gelmektedir. Aslına bakılırsa sarı ve altının tonlarının karışımı olan bir renk denilebilir. Genellikle tercih alanı abiye kıyafetlerde, kemerlerde veya ayakkabılarda sıklıkla karşımıza çıkar. Parlak renkte olması nedeniyle hemen hemen tüm renklere uyum sağlar. Esmerlere daha çok yakıştırıldığından dolayıda esmer kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Lame Rengi Ne Renk

Lame rengide tıbki dore rengi gibi parlak yapıya sahiptir. Kelime anlamı olarak incelendiğinde dokusunda çoğunlukla gümüş veya metal parlaklığı verilmiş deri demek olsada, aslında metalimsi gümüş rengine verilen isimdir. Yani lame gümüş tonlarının parlak haline denir. Bu yüzdende metal parlaklığı verilmiş olan deri veyahut kumaştan yapılmış ayakkabı, çantalar ve kemerler lame ismiyle tarif edilir.

Lame Hangi Renkle Kombinlenir? Dore Hangi Renkle Kombinlenir?

Dore ve lame tonları özellikle moda takipçilerinin aşina olduğu iki renk terimidir. Sadece modacılar değil elbette dekorasyon alanındada bu iki ton çok önemlidir. Gerek dekorasyonda gerekse kıyafetlerde ve aksesuarlarsa sıklıkla kullanılan dore ve lamenin hangi renklerle kombinleneceğide yine merak konusu olmuştur.

Dore ve lame kombinleri aslında çok kolay şekilde yapılır. Çünkü ikiside tıpkı siyah ve beyaz kadar diğer renklere uyum sağlar. Parlak yapısı nedeniylede zaten kombinleriniz kendiliğinden tamamlanır. Dore ve lameyi takı olarak da kullanarak kombinize farklı hava katabilirsiniz. Zaten genelde bu iki renk özel gün ve geceler dışında sadece aksesuar, ayakkabı ve çanta olarak tercih edilmektedir. Eğer sizde bu tonlara ait parçalarınızla star parçalar oluşturmak istiyorsaniz mutlaka siyahın asaletinden yararlanmanız gerekiyor. Siyah bir elbiseye dore aksesuar ne kadar yakışır değil mi?

Özel gün ve gecelerde dore veya lame kombin yapmak isterseniz yine bu iki tonlardan yana elbise tercih edebilirsiniz. Dore lame tonlarında elbise değilde yardımcı renk olarak kullanmak isterseniz ayakkabı ve çantalar ile yine elbisenizi yeterince haraketlendirip istediğiniz şıklığı kolayca yakalamış olursunuz.

Dore ve Lame Renkler Nasıl Giyilir?

Metalik renkleri kullanmak isterseniz mutlaka orantılı olmalısınız yani dikkati vücudunuzun üst kısmına çekecek şekilde kullanmaya çalışın. Yani bu iki rengin kullanımı üst bedende olması daha uygun olur. Mat dore bir ceket ile kot mavisi etek kombini gibi.

Dore ve lameyi aynı anda kullanmaktan mutlaka kaçının bu ikisinin aynı anda kullanılması sizi olduğunuzdan fazla rüküş gösterir. Bunun için lameyi ayrı renkler ile kombin yapın doreyi ayrı kombin yapmaya özen gösterin.

Parlak kumaşların olumsuz yanı vücut hatlarını daha dolgun ve büyük göstermek olduğundan dolayı eğer vücut hatlarınızı daha büyük veya küçük göstermek isterseniz renk geçişlerini dikkatli kullanmaya özen gösterin.

Dore ve lame tonlarını aksesuarlarınızda yani kemer, çanta, ayakkabı, eşarp, şal veya takılardan yana kullanmanız sizin için oldukça uygun seçim olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.