Tesettür Ve Blog

Dolama Bone Nasıl Takılır?

Dolama Bone Nasıl Takılır?

Tesettür giyimde genç yaşlı hemen hemen herkesin en çok tercih ettiği örtünme malzemesi genel olarak şal olmaktadır. Şal bağlaması pratik, hızlı ve çeşitli modellerden oluştuğu için gerek günlük gereksede düğün, kına, nişan gibi özel gün ve gecelerde kıyafetin üzerine tercih ediliyor. Bugün sizlere şal değilde daha rahatlıkla kullanabileceğiniz dolama bone nasıl takılır adlı makele ile ilgili bilgiler aktaracağız.

Dolama Bone Nasıl Yapılır?

Gerek kolay kullanılıyor olması gereksede şık olması nedeniyle tercih edilen dolama boneler her geçen gün daha da trend seçenek olmaya devam ediyor Aşağıda resimde gördüğünüz gibi hiçbir zahmet gerektirmeden başınıza rahatlıkla geçirebilirsiniz. Şimdi dolama bone nasıl yapılır inceleyelim.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi ilk olarak boneyi (nasıl isimlendirmek isterseniz karar sizin) başınızına eşit şekilde oturtun. Sonra çapraz yaparak (resimdeki gibi) elinizle şekil verin.

Çapraz şekilde olan bonenin uçlarını kafanızın arka kısmına gerdirerek geçirin. Artık dolama boneniz hazır, evet işlem bu kadar basitlikten oluşmaktadır. Böylece kullanırken rahatınızdan ve şıklığınızdan asla taviz vermenizi gerektirmeyen model kullanmış olacaksınız. Eğer isterseniz dolanmış kısımlarını açarak da yeniden kendi tarzınıza göre dolama yaparak dolama modelini kullanabilirsiniz. Ayrıca şunuda belirtmek isterim ki dolama bone sadece saçı kapatma işlevi yapmaktadır. Yani tesettür giyim ile alakası bulunmuyor. Çünkü tesettür giyimde şal veya eşarp omuzları ve göğüs kısmını kapatması gerekmektedir. (üzerime borç olduğu için yazmak istedim.)

Sosyete Bonesi Nasıl Takılır?

Sosyete bonesi yani hazır boneler çok kolay şekilde kullanılmaktadır. Zaten hazır formda oldukları için pratik şekilde açarak rahatlıkla kullanmanızı mümkün kılar. Penyeden yapılan ve özellikle abiye elbise üzerine tercih edilen sosyete bonelerini dilerseniz günlük hayatta sokakta veya egzersiz yaparken kombininze dahil edebilirsiniz.

Sosyete boneleri nasıl takılır sorunuzun cevabı yine bonenin şekli ile alakalı olduğundan dolayı almış olduğunuz boneyi inceleyip elbisenize uygun şekilde takın. Çünkü piyasada birhayli fazla sosyete bonesi bulunmaktadır ve hemen hemen büyük kısmı tıpkı şapka takmak kadar kolay kafaya takılmaktadır. Bu tip bonelerin bir avantajıda eğer abiye elbise üzerine kullanılmak isteniyorsa ekstra kuaför ücreti ödemeden kişi evde kendisi hazır şekilde yapıyor olmasıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.