Tesettür Ve Blog

Doğru Tesettür Abiye Seçimi Nasıl Yapılır ?

Doğru Tesettür Abiye Seçimi Nasıl Yapılır ?

Özel davetler için tasarlanan ve ince işçilik ile dokunan abiyeler; her dönemin ayrı şıklığını yansıtıyor. Şık detayların ince ince işlendiği abiyeler son dönemlerde tesettür alanında da güçlü tasarımlar yaparak tesettürlü bayanlarında beğenisini alıyor. Böylece davetlerde tesettürlü bayanlarda ne giyeceğim sorununu ortadan kaldırarak şıklık ve zarifliklerini sergiliyorlar.

Abiye seçimi doğru kurallar üzerine olması gerekir aksi halde olduğunuzdan daha kısa veya şişman görünmeniz kaçınılmaz olur. Sadece bu unsurlar değil aynı zamanda hangi davette uygun bir elbise giyeceğiniz de çok önemlidir. Bugün sizlere doğru tesettür abiye nasıl seçilir bunun hakkında bilgiler sunacağız.

Abiye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettürlü bayanlar son yıllarda ki gelişmeler sayesinde artık zorlanmadan diledikleri kıyafetleri bulabiliyor. Çünkü birçok yatırımcı tesettür kıyafet üzerine yatırım yaparak tesettürlü bayanların bu yönde mutlu olmasını sağlıyor. Şimdi ise bayanların sorunu çok fazla şık ve zarif tasarımlar içinden hangisini seçeceğine karar vermek oluyor. Özellikle en güzel görünmek isteyen bayanlar bu konuda daha seçici ve titiz davranarak kıyafet konusunda biraz zorlanıyor. Hem modaya uygun hemde şık olmak istiyorsanız makaleyi okumaya devam edin.

Tesettür abiye seçerken ilk öncelik vücut hatlarının bilinmesi ile alakalıdır. Kısa boylular için veya kilolu bayanlar için abiye seçimi son derece önemli bir ayrıntıdır. Doğru şekilde seçim yapıldığında hem daha zayıf hemde daha uzun görünebilirsiniz. Bununla ilgili daha fazla bilgi için kısa boylular için abiye seçimi adlı makalemizi okuyunuz. Ayrıca kilolu bayanlar nasıl abiye seçmeli yazımız için tıklayınız.

Tesettür abiye modelleri çok geniş bir seçeneğe sahip olduğu için öncelikle seçim yapılacağı zaman gidilecek yere göre bir seçim olmalıdır. Örneğin nişan veya düğün gibi bir davete katılacak olunduğu zaman şık detayları olan gösterişli abiyeler tercih edilmelidir. Daha sade davetlerde ise gübür detaylı abiyeler tercih edilebilir. Çünkü gübür detaylı abiyelerde dantel veya tül detayları kadar hoş bir görüntü oluşmasını sağlar.

Tesettür abiye seçiminde her ne kadar tek parça olarak seçim yapılıyor olsa da vücut yapısına göre uyumlu olması için etek ve ceket kombinlerinden de rahatlık ile yararlanılabilir. Etek ve ceket kombini ile yapılan abiye tarzı giyim genellikle orta yaş ve üzeri için ideal bir giyim şeklidir.

Siyah asil bir renk olduğu için genelde gece elbiselerinde çok fazla kullanılır. Fakat siyah kadar önemli bir hususta ten rengi ile alakalıdır. Eğer ten rengine zıt düşen ve kötü gösteren renkte abiyeler seçilirse, kötü bir gün geçirilmiş olunur. Ayrıca ten rengi ile aynı tonda seçilen abiyelerde mutlaka etek uçları ve kol uçları lazer kesimli olan parçalar tercih edilmelidir. Böylece daha şık bir hava oluşmuş olur.

Eğer vücut yapınız müsait ise belden kemerli veya belden aşağıya doğru açılan tül detaylı abiyeler sizin şık olduğunuz kadar zarif görünmenizi sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.