Tesettür Ve Blog

Dekoratif Ayna Modelleri

Dekoratif Ayna Modelleri

Dekoratif ayna modelleri ile son derece şık duvarlar oluşturmak istiyorsanız yazınızı okumaya devam edin. Çünkü bugün sizlere dekoratif ayna modelleri ile ilgili bir çok görsel ve bilgiler sunacağız.

Salonda Dekoratif Ayna Kullanımı

Salon veya evinizin herhangi bir odasının duvarını gösterişli gösteren ve daha şık görünmesini sağlayan aksesuarlardan biri hiç şüphesiz aynalardır. Fakat her aynada her duvara yakışmaz bu yüzden evinize dekoratif ayna seçerken mutlaka evin görüntüsünü de hesaba katmalısız. Örneğin salonda dekoratif büyük boy ayna nasıl itici duruyorsa banyodaki asıl amacı bizi göstermek olan aynanın minik minik olması da aynı şekilde olacaktır.

Odanızda kullanacağınız dekoratif aynalar mutlaka oda veya salon ile orantılı olması gerekiyor. Aksi halde estetik olarak güzel görünmezler. Örneğin yemek masasının hemen karşında olan ufak detayları olan aynalar masayı daha zengin gösterecektir.

Dekoratif ayna kullanımı salonlarda daha çok olduğu için, aynanın rengi ile mobilyanın rengininde uyumlu olması bütünlük açısından önemlidir. Çünkü renk geçişleri daha yumuşak olacak ve sonucunda gözler yorulmayacaktır. Salonun giriş kısmı da aynalar için uygun yerlerdir. Özellikle salon kapısının tam olarak odanın ortasına açıldığı ev tiplerinde bu durum daha iyi olur.

Dekoratif ayna modellerini her çeşit desen de veya modelde bulabildiğimiz için, odaların daha estetik olmasını kolay şekilde sağlayabiliriz. Özelikle duvar rengi solgun ise duvarların daha canlı görünmesi için bu tarzda ayna satın alabilirsiniz. Dekoratif ayna bulmak artık çok kolay olduğu için ister internet üzerinden isterseniz herhangi bir ev ürünleri satan mağazalardan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Yatak Odasında Dekoratif Ayna Kullanımı

Yatak odasındaki aynalar, salonda ki aynalar kadar dikkat çekmesede yine odanın daha hoş görünmesini sağlıyor. Yatak odasında ayna kullanırken yapılan en büyük hata ise aynanın yatak baş ucunda asılı  durması oluyor. Bu durum hem sağlık açısından sorun oluşturuyor (ayna düşmesi sonucu yaralanma gibi) hemde odanın şekil olarak daha uyumsuz olmasına neden oluyor.

Yatak odasında dekoratif  ayna kullanılacak ise tuvalet masasına yakın yerlerde olması daha uyumlu olmasını sağlayacaktır. Ayrıca tuvalet masasındaki ayna eğer çok süslü ve gösterişli ise odada kullanılacak olan diğer aynaların daha sade olması gerekir. Aynı şekil de tuvalet masası çok sade ve düz ise odaya biraz daha estetik görüntü katmak için küçük şık dekoratif aynalar kullanabilirsiniz.

Evde Dekoratif Ayna Yapılışı

Evde sade ve gösterişsiz aynalarınız varsa onları dekoratif ve son derece şık bir hale getirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeleri hobi dükkanlarından alabileceğiniz gibi, plastik kaşık veya tuvalet kağıdı rulosundan da yapabilirsiniz.

Evde dekoratif ayna yapmak için hangi malzemeyi kullanacağınıza karar verdikten sonra ona göre işlem yapmanız gerekiyor. Bunun için çok fazla web sitesinden örnekler ve yapılışını bulabilirsiniz. Aşağıda dekoratif ayna modelleri bulunmaktadır. Resimleri inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.