Tesettür Ve Blog

Dekorasyonda Turkuaz İle Uyumlu Renkler

Dekorasyonda Turkuaz İle Uyumlu Renkler

Farklı renk gruplarının dekorasyon alanında kullanılıyor olması; evlerin cıvıl cıvıl ve renkli olmasını sağlıyor. Daha dinamik ve renkli bir dekorasyon isteyen kişilerin başvurduğu renklerden biri olan turkuaz rengi, mavinin en açık tonu olma özelliğini taşıyor. Bugün sizlere dekorasyon alanında son yıllarda çok ilgi gören turkuazın özelliklerini paylaşarak dekorasyonda turkuaz ile uyumlu renkler hakkında bilgiler sunacağız.

Dekorasyonda Turkuaz Nasıl Kullanılır?

Daha şık salon veya oturma odası gibi bir alan oluşturmak isteyenlerin başvurmuş olduğu turkuaz rengi, gerek çok renk ile uyumlu olması gerekse mavinin tonlarından olması nedeni ile çok fazla tercih ediliyor. Oturma odalarında, yemek odalarında ve hatta banyolarda dahi tercih edilen bu dinamik renk, daha önceden seçilmiş farklı mobilyalarla dahi çok şık bir görüntü sergiliyor.

Rahatlatıcı ve sakinleştirme özelliği bulunan turkuaz rengi ev dekorasyonunda en çok beyaz pembe ve turuncu ile birlikte kullanılıyor. Bunun dışında özelikle salonlarda aksesur alarak da sıklıkla tercih ediliyor. Yatak odalarında ise sakinleştirici özelliği nedeni ile duvar boyası veya mobilya tercihlerinde yine turkuaz renge yer veriliyor.

Dekorasyonda turkuaz ile uyumlu renkler sadece beyaz, pembe ve turuncu ile sınırlı değil elbette bunun yanında siyah, gri, bej, sarı, vizon, dore ve ekru gibi çok fazla renk ile de uyum sağlayan bir ton olma özelliği taşımaktadır.

Turkuaz renkli aksesuarlarınızı ön plana çıkarmak için bej ve ekru gibi renkleri salonunuzda mutlaka kullanmalısınız. Hatta turkuaz rengini daha gösterişli hale getirmek için gümüş renkli eşyalar kullanabilirsiniz. Dekorasyonda turkuaz rengi doğaya özdeş bir renkli olduğu için doğayı temsil eden diğer renkler ile de uyum sağlayacaktır.

Turkuaz Renkli Koltuklara Perde Rengi

Turkuaz rengi mavinin bir tonu olduğu için mavi kadar popüler ve hoş bir renktir. Özellikle salonlarda veya yemek odalarında kullanılan bu renk, hem şık hemde gösterişli bir görünüm olmasını sağlar.

Turkuaz renkli koltuklara perde seçerken ister salon olsun ister yemek odası hiç farketmez birbirine uyumlu olan tonların olması gerekir. Örneğin fildişi rengi turkuaz koltuklar için ideal bir perde rengi olacaktır. Fildişi rengi turkuaz rengi daha da açacağı için ortam hem daha aydınlık hemde bütünlük içinde olacaktır.

Turkuaz koltuklara perde seçimi olarak; altın rengi, fildişi rengi, gri, beyaz, ekru, bej, saman rengi, somon rengi ve dore rengi gibi tonlar çok yakışacaktır.

Turkuaz Koltuklara Halı Rengi Seçimi

Üzerinde çoğu vaktimizi geçirdiğimiz halılar da ortamdaki bütünlüğü korumak adına odanın renklerine uyum sağlaması gerekir. Özelikle çocuklu evlerde daha çok dikkat edilen bu ayrıntı, renklerin birbirine olan duruşu ile de ön plana çıkıyor.

Turkuaz renkli koltuklara halı seçiminde zorlanıyorsanız; koltukların renginde deseni olan bir halı tercih edebileceğiniz gibi desensiz çikolata renginde bir halı da tercih edebilirsiniz. Eğer sade deseni olmayan halı almak istiyorsanız krem rengi, somon rengi, gri, altın rengi, sütlü kahverengi gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Turkuaz renkli koltuklara halı seçerken desenli olmasını istiyorsanız krem, beyaz, bej gibi açık renklerin üzerine turkuaz desenli olan halıları tercih edebilirsiniz.

Dekorasyonda Turkuaz Rengi Kullanımı Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.