Tesettür Ve Blog

Dekorasyonda Bordo İle Uyumlu Renkler

Dekorasyonda Bordo İle Uyumlu Renkler

Ev dekorasyonu her zaman önemli bir ayrıntı olmuş ve dekorasyonu yaparken çok fazla seçenek göz önünde bulundurulmuştur. İnsanlar kendi zevklerini yansıtan ve dekore eden parçaları bir araya getirmiş ve kendi ev dekorasyonlarını başarı şekilde oluşturmuşlardır. Zamanla sektör haline gelen dekorasyon işi gününüzde çok fazla rağbet gören meslek haline gelmiştir. Bu yüzden toplumun büyük kısmı evinde ki dekorun özel ve farklı olması için bilgi arayışında olurlar. Bugün sizlere dekorasyonda bordo ile uyumlu renkler ile ilgili bilgiler sunacağız.

Ev Dekorasyonunda Bordo İle Uyumlu Renkler

Bordo rengi özel bir renk olduğu için ev dekorasyonlarında da sıklıkla tercih edilen renk grubu içinde yer alır. Renk çemberine baktığımızda kırmızıya çok yakın olan renk, konstrak renk olarak da kullanılabilir. Örneğin bordo koltuklarında sarı renkli minder kullanmak gibi. Minderler üzerinde isterseniz çiçek desenini de kullanabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda bordo ile uyumlu renkler ise mavi, turkuaz, beyaz, petrol yeşili, siyah, ekru, vizon ve gri renkleridir. Bordo rengi evinizin hangi köşesinde kullanacağınızda çok önemlidir. Çünkü eğer duvarlarınızı bordo renge boyayacaksanız eşyaların koyu renklerden uzak olup açık renklerde olması gerekir. Örneğin bordo duvara ekru rengi veya beyaz gibi oturma grubunun seçilmesi gerekir. Aksi halde koyu renkler seçilirse ev çok kasvetli ve boğucu olur. Çünkü dekorasyonda bordo renk zaten tüm ağırlığı üstüne almıştır. Bu yüzden renk bordo koltuk mu, duvar mı, perde mi ne olacağına karar verilip seçim yapılmalıdır.

Bordo Renk Oturma Grubunda Nasıl Kullanılmalı?

Bordo rengi eğer oturma grubunuzda kullanmak istiyorsanız; o zaman tek başına değilde yardımcı renkler ile koltuğa ferah bir hava katabilirsiniz. Örneğin koltuk takımıza krem, beyaz, ekru veya gold renkli kırlentler kullanabilirsiniz. İllaki bu renklerin oturma grubu ile gelmesine gerek yok. Kendiniz dekoratif ve şık kırlent yüzü olarak bunu yapabilirsiniz. Desenli veya işlemeli modellerde bordo ile çok hoş duracaktır. Halınızı veya perdenizi kırlent içindeki desenden veya kendisinden bir ton belirleyerek seçebilirsiniz.

Eğer bordo rengi oturma grubunda tek renk değilde ve ikinci bir renk ile birlikte kullanılıyorsa o zaman halı seçiminde mutlaka açık tonlar kullanılması gerekir. Aynı şekilde perdelerde koltuğa değilde halı ya uyumlu olursa daha iyi olur. Ayrıca halının düz renk olması ve desen barındırmaması gerekir. Çünkü iki renkli oturma gruplarında genelde bordonun yanına siyah veya kahverengi kullanılır. Bu iki rengin ağırlığını hafifletmek ise halıya ve perdeye düşecektir. Perdeler de daha açık renkli ve halı ya uyumlu olması en güzel bordo dekorasyonunu oluşturacaktır.

Bordo renkli objeler kullanılmak isteniyorsa yine bunların kullanılması uyumlu renkler içinde olması gerekiyor. Örneğin kahve ve bej renkli bir tv ünitesi içinde bordo rengin hakim olduğu objeler hoş duracaktır.

Bordo Renkli Daha Fazla Dekorasyon Resim İçin Galeri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.