Tesettür Ve Blog

Değişik Şal Bağlama Modelleri

Değişik Şal Bağlama Modelleri

Günümüz de artık bayanlar eşarpdan daha çok pratik olması nedeni ile şalları tercih ediyor. İster günlük ister özel hiç farketmez her türlü giyim şekli ile bütünleşen şallar, daha çok genç bayanlar tarafından tercih ediliyor. Şal bağlama eşarba göre daha pratik ve daha uzun süre bozulmadan kaldığı için tercih edilmektedir.

Şal bağlamanın da artık bir çok şekli mevcut özel günlerde veya günlük olarak ayrılan bağlama şekillerinde tesettür giyime tam anlamı ile uyum sağlayan modeller yapılıyor. Hatta şalları eşarp gibi bağlamak ( Şal nasıl eşarp gibi bağlanır tıklayın) isteyenler için de şalı eşarp gibi bağlama modeli vardır.

Farklı Şal Bağlama Modelleri Nasıl Ortaya Çıktı?

Hızlı şekilde gelişen tesettür giyim sektörü yatırımcıların da bu yönde yatırım yapmaları ile çok hızlı şekilde büyümeye devam ediyor. Tesettür giyimde örtünme çok önemli bir husus olduğu için örtünme araçlarına ise daha fazla talep oluyor. Bu yüzden tasarlanan ve alıcısı ile bulaşan başörtülerinde yenilikler aranmaya başlıyor.

İlk olarak tülbent ile başlayan serüven eşarba oradan da yavaşça şallara geçmiştir. Zamanla da aynı tip şal bağlamaktan sıkılan bayanlar farklı ülkelerin şal bağlanmasını benimsemiş ve bu modellere bazen birşeyler eklemiş bazen de çıkarmış ve ortaya çok fazla modelde değişik şal bağlama modelleri çıkmıştır.

Farklı şal bağlama modellerinde en büyük etken ülkemize gelen turistler olduğunu görüyoruz. Çünkü etrafa dikkatli bakıldığında arap stili şal bağlama ( Arap modeli şal bağlama için tıklayın) veya farklı bir şal bağlama modellerinin olduğunu görüyoruz.

Değişik Şekilde Şal Nasıl Bağlanır?

Bu şekilde şal bağlama için birçok yöntem bulunmaktadır. Aşağıda galeri içindeki resimleri incelediğinizde göreceksiniz ki hepsinin bağlama şekilleri farklıdır. Şal bağlamak için belli başlı püf noktalar vardır ve bu püf noktalar bilindiğinde daha kolay ve hızlı şekilde şal bağlanır. (Şal bağlamanın püf noktalarını öğrenmek için tıklayın)

Değişik şekilde şal bağlamak için her zaman olduğu gibi bone uygun şekile saçlar görünmeyecek şekilde kafa üzerine yerleştirilir ve işleme başlanır. Aşağıda resimlerde hepsinin ayrıntıları gösterilmiştir. Oradanda inceleyerek kendinize uygun olanı belirleyebilirsiniz.

Bazı değişik şal bağlama modellerinde topuz kullanılırken bazı modellerde topuz olmadığını görüyoruz. Bunun nedeni her ülkenin veya herkesin özel bağlama şeklidir. Siz eğer bone altından topuz kullanıyorsanız topuzsuz yapılan modelleri kendiniz topuz yaparak uygulayabilrisiniz.

Farklı şal bağlama modellerinde ilk kez bu modeli deniyeceğiniz için başlama öncesinden kaygan olmayan şallar ile başlamanız modeli daha çabuk kavramanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca iğneleme şeklini direkt olarak şala batırmak yerine dikiş diker gibi yapmanız hem şalı daha uzun ömürlü kullanmanıza hemde daha uzun süre şalınızın bozulmadan kullanılmasına olanak sağlar.

Not: Şal ve eşarplar için daha fazla bilgi almak ve farklı şekillerde denenmiş modelleri öğrenmek için şal ve eşarp kategorisine bakınız. Şal ve eşarplarınızın yıkama şeklinden saklama şekline kadar geniş bilgi bulabilirsiniz.

Değişik Şal Bağlama Modelleri Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.