Tesettür Ve Blog

Çeyizlik Küçük Ev Aletleri Nelerdir?

Çeyizlik Küçük Ev Aletleri Nelerdir?

Her çiftin yaşam tarzı farklıdır kimisi daha fazla eşya alırken kimisi daha az eşyayı tercih ederler. Fakat en önemli olan ve olmazsa olan küçük ev aletlerini her ailenin alması gerektiği için bugün sizlere çeyizlik küçük ev aletleri ve çeyizlik küçük ev aletlerinde olmazsa olmazlar gibi evliliğe direkt etki eden bilgileri paylaşıyoruz. Küçük ev aletleri nelerdir diye merak ediyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

Çeyizlik Küçük Ev Aletleri Olmazsa Olmazlar

Çeyizlik küçük ev aletleri alınırken abartıya kaçmadan ve bütçenizi zorlamadan alışveriş yapmanız gerekiyor. Çünkü zaten çok fazla ürün alacağınız için bir süre sonra aldığınız eşyaları geri vermek veya çöpe atmak durumunda kalabilirsiniz. Bu yüzden sizin en çok ihtiyacınız olacak eşyalarınızı ve isteğinize göre alacağınız eşyaları ayrı iki başlık altında topladık. Zaten ikinci listeye baktığınızda aslında çok da ihtiyacınız olmadığını sizlerde göreceksiniz. Zaten yaşadığınız yöreye göre belki bu tür çeyizlik küçük ev aletleri hediye geleceği için siz en çok ihtiyacınız olanları alarak bütçenize katkı sağlayın. Küçük ev aletlerinde olmazsa olmaz parçalar şunlardır:

Elektrikli Süpürge
Dikey küçük el süpürgesi
Ütü
Kettle (Su Isıtıcısı)
Blender seti
Tost Makinesi
Saç Kurutma Makinesi

İsteğe Bağlı Alınacak Olan Küçük Ev Aletleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi aşağıda yer alan listedeki ürünleri isteğinize göre almalısınız. Çünkü bu listedeki ürünlerin yaptıklarını zaten siz başka yöntemler ile yapıyor olacaksınız. Örneğin fritöz almak yerine patates kızartma tenceresinde işinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. İsteğinize göre alacağınız küçük ev aletleri şunlardır.

Ekmek yapma makinesi
Ekmek kızartma makinesi
Mikser
Mutfak Robotu
Çaycı
Çorbacı
Türk Kahvesi Makinesi
Filtre Kahve Makinesi
Katı Meyve Sıkacağı
Narenciye Sıkacağı
Fritöz
Hassas mutfak tartısı

Çeyiz için kız tarafının alması gerekenler vardır birde erkek tarafının alması gerekenler vardır. Bu durumda yöreden yöre şehirden şehire farklılık gösterir. Örneğin eskiden kız tarafı sadece tekstil çeyizini ve yatak odası takımını hazırlarken günümüzde bu durum tamemen değişmiş olup, kız tarafınızda alacak olduğu ürünler çoğalmıştır. Özellikle batı tarafında kızlar çeyizinde artık bulaşık makinesi çamaşır makinesi gibi beyaz eşyaları da götürmektedir ( Bu durum tabi herkesin anlaşma şekline göredir. Bu yüzden önemli olan iki kişinin anlaşarak evlenmesidir.)

Son dönemlerde özellikle herşeyin mükemmel olmasını isteyen ailelerin yapmış olduğu yanlışlardan biriside, evlenecek olan kişilerin kaldıramayacağı kadar borcun altına sokmaktır. Bunun sonucunda oluşan ise maddi nedenlerden dolayı oluşan huzursuzluk ve anlaşmazlıklardır. Bu yüzden herkes gücünün yettiği kadar eşya almalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.