Tesettür Ve Blog

Çeyiz Kolisi Süsleme

Çeyiz Kolisi Süsleme

Çeyiz bir genç kızın en önem verdiği konulardan biri olduğu için; süsü ve görüntüsü de önemlidir. Son dönemlerde popüler olan çeyiz kolileri, farklı çeyiz götürmek isteyenlerin favorisi oluyor. Bugün sizlere özellikle yeni evlenecek olanlara yönelik oluşturduğumuz yazımızda çeyiz kolisi nasıl süslenir bu konu hakkında bilgiler sunacağız.

Çeyiz Kolisi Süsleme

Çeyiz kolisi süslemek aslında evliliğin en güzel olaylarından biri. Çünkü onca stres altında alışveriş ev dizme gibi olayların sonrasında yapılan bu işlem adeta insanı rahatlatıyor.

Hobi şeklinde yapılan çeyiz süsleme işi gelin adayının biraz daha rahatlamasını sağlayacaktır. Zaten çeyiz kolisi süslemek tıpkı nişan bohçası süslemek ile aynı. Tek farkı var oda nişan bohçası genelde bavul şeklinde oluyor. Çeyiz kolisi süslemede koli süslemesi şeklinde oluyor. Nişan bohçası nasıl süslenip gönderilir öğrenmek için tıklayın.

Şimdi dilerseniz çeyiz kolisi süslemenin ayrıntılarına geçelim. Öncelikle koli süsleme işlemi için malzemeleri sayalım. Burada şunu hatırlatmak isterim ki malzemeler sizin farklı süsleme şeklinizle değişiklik gösterebilir. Siz hangisini kullanmak istiyorsanız kendinize göre belirleyebilirsiniz.

Çeyiz kolisi süslemek için genel olarak gerekli malzemeler koli, yatıştırıcı, kaplama kağıdı , kurdele, tül, çeşitli boncuklar, bant ve makastır. Tabi süsleme şeklinize göre malzemeleri artırıp azaltabilirsiniz.

Çeyiz kolisi süsleme işlemi için isterseniz etiket şeklinde yazılarda yazabilirsiniz örneğin Merve’nin çeyizleri gibi. Şimdi çeyiz kolisi süslemenin ayrıntılarına geçelim.

Çeyiz kolisi eğer bildiğimiz karton koli şeklindeyse; içine tabak çanak ne koyulacak ise koyulur ve isterseniz tül ile kaplayıp üst kısmına kurdele yapabilirsiniz. Bunu yapmak zor geliyor ise sadece kurdele ile kolinin etrafını çepeçevre sarın ve en üste fiyonk yapın. Çeyiz alışverişinde zaten bazı ürünler koli halinde verildiği için kaplaması da kolay olacaktır.

Başka bir yöntem ise ufak kolileri kaplama kağıdı ile güzelce kaplayarak yapılan yöntemdir. Fakat kaplama kağıtları dayanıksız olduğu için, ya naylon şeklinde olanlardan alın yada herhangi bir su değmesine karşı önlem alın.

Çeyiz kolilesi süsleme yöntemleri aslından kişinin hayal dünyasının zenginliğine dayanır. Bir kişinin hayal dünyası ne kadar genişse o denli güzel süslemeler yapabilir. Örneğin kendi adınıza özel olarak basılmış etiketler ile ceyiz kolilerinize farklılık katabilirsiniz. Burada şunu da hatırlatmak isterim bu etiket işlemi sanıldığı kadar zor değil. Yani eğer kendiniz yapamıyorsanız internet kafeden bunu kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Çeyiz Kolisi Nereden Alınır?

Çeyiz kolisi nasıl süslenir? Bunun cevabını yukarıda verdik. Şimdi sıra geldi çeyiz kolisi nerden alınır kısmına. Çeyiz kolisini instagram gibi sosyal platformdan da rahatlıkla alabilirsiniz. Bunun dışında internet üzerinden de online olarak sipariş vererek yine istediğiniz nişan kolisini alabilirsiniz. Fakat internet üzerinden alışveriş yaparken lütfen dikkatli olun ve dolandırıcıların tuzağına düşmeyin.  Eğer internet ortamından alışveriş yapmak istemiyorsanız en yakın çeyizcilerden satın alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.