Tesettür Ve Blog

Büyük Beden Pardesü Seçimi

Büyük Beden Pardesü Seçimi

Tesettür giyimde en önemli kıyafet hiç şüphesiz dış elbisesidir. Dış elbise denilince aklımıza pardesü ferace gibi bizi dipten başa kadar kapatan ve aynı zamanda vücudu belli etmeyen parçalar gelmektedir. Bu yüzden pardesü seçimi çok önemlidir ve özellikle içi göstermeyen özellikte olanları tercih edilmesi gerekir.

Her sezon değişen ve gelişen pardesü modelleri her yaş grubundan bayanlara yenilik ve rahatlık sunuyor. Kilo sorunu olan bayanlarada kolaylık sağlayan modacılar büyük beden pardesü tasarımları ile sezonun yeniliklerini ön plana çıkarıyorlar. Sezonun tasarımlarına bakıldığında düğmeli fermuarlı veya kendinden açılan bir çok modelin olduğunu görüyoruz. Tesettür giyimde dış elbisenin özelliği gösterişsiz sade olduğu için bu şekilde seçim yapılması gerekir.

Her türlü kıyafetin seçiminde yaşanan zorluklar gibi pardesü seçimi de yine zor şekilde oluyor. Özellikle büyük beden pardesü seçimlerinde yaşanan zorluklar son yıllarda bir hayli aşağılara düştü. Bunun nedeni olarak yatırımcıların büyük beden elbiselere yatırım yaptıklarını görüyoruz.

Büyük beden pardesü modelleri de diğer modeller gibi hoş ve rahat tasarım özelliklerine sahiptirler. Bugün sizlere büyük beden pardesü modelleri ve nasıl seçilmesi gerektiği hakkında bilgiler sunacağız.

Armut Vücut Tipi İçin Pardesü

Pardesü seçiminde ilk öncelik vücut hatlarını belli etmeyen ve şeffaf olmayan özellikte olması gerektiğidir. Armut tipli kilolu bayanlar pardesü seçerken pardesünün A kesim olmasına dikkat etmeleri gerekir. Böylece etek aşağıya doğru bollaşacağı için basen ve kalça bölgesi pardesü altında görünmeyecektir. Mevlana model pardesü veya kloş etekli pardesülerde bas en bölgesinde kilo sorunu olan bayanlara en ideal seçim olacaktır.

Büyük Göğüslü Ve Üst Kısmı Geniş Olan Bayanlar

Üst kısmı büyük olan bayanlar bu sorunu gizlemek için, üst kısmın bol olduğu ve aynı formda aşağıya doğru inen modelleri tercih etmeleri gerekir. Özellikle göğüs bölgesi kilolu olan bayanlar düğmeli modeller yerine fermuarlı modelleri tercih etmelidirler. Çünkü bu tip modeller kilo sorununu minimum seviyeye indirecektir. Ayrıca kalın kumaş yerine ince kumaşlardan yapılmış olan modeller daha uygun olacaktır.

Kısa Boylu Bayanlar Nasıl Pardesü Seçmelidirler?

Kısa Boylular pardesü seçerken yine bol model olmasına dikkat etmeleri gerekir. Basen bölgesinde kilo sorunu varsa A kesim pardesü modelleri veya aşağıya doğru çok daha bollaşan mevlana model pardesüleri tercih edebilirler. Boyu kısa olan bayanlar da kilo daha yaygın şekilde durduğu için hangi bölgesi kilolu ise o bölgenin daha yumuşak geçişli olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.