Tesettür Ve Blog

Bordo Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

Bordo renk hem kadınlar hemde erkekler tarafından tercih edilen asil renklerden birisidir. Özellikle kadınlar tarafından hem kıyafet hem aksesuar hemde ayakkabı olarak sıklıkla kullanılan bordo rengi, sergilemiş olduğu görüntüsü ile kişiye güçlü bir duruş şekli veriyor. Bordonun kombininize asalet katmasını istiyorsanız mutlaka uygun renkleri bir arada kullanmanız gerekmektedir. Bugün sizlere bordo elbiseye hangi renk şal gider konu başlığı ile bordo rengine hangi renkler uyar, bordoya en çok yakışan renkler nelerdir gibi alt başlıklar ile bilgiler sunacağız.

Bordo Renk Elbiseye Hangi Renk Şal Olur?

Bordo elbise üzerine şal seçerken illa aynı renklerden şal seçimi yapmanız gerekmiyor. Çünkü bu renk ana renk olmadığından dolayı geçiş rengi olarak kullanılıyor ve canlı renklerle kombin yapmak görüntüyü bozmuyor. Bu yüzden bordo elbise üzerine şal rengi için bordonun uyumlu olduğu renklerden yararlanabilirsiniz.

Bordo elbise üzerine ne renk şal olur derseniz bunlar sırasıyla; gold, lame, füme, siyah, beyaz, krem, dore, gri, taba, gümüş, bej rengi, lacivert ve mavi renkleridir. Bordonun aşırı yakıştığı renklerden olan altın rengi de bordonun keskinliğini yumuşatmaya yardımcı olan renklerden birisidir. Ayrıca bordo elbiseye üzerine şal seçerken ayakkabı ve çanta uyumunu da dikkate almayı unutmayın.

Bordo Rengine Hangi Renkler Uyar?

Bordo rengi ile uyumlu renkleri bir arada kullanarak mükemmel kombinler yapabilirsiniz. Bu yüzdende bordo bir parça kıyafetiniz ile acil durumları değerlendirmeniz mümkündür. Renk çarkında kendi gurubu dışındaki renklerle bir arada kombin edildiği vakit farklı aynı zamamda etkileyici görünümler sunduğu için yine bordonon asilliğinden vazgeçmek mümkün olmuyor. Fakat dikkat edilmesi gereken bir durum var ki, oda kendisi gibi nötr renklerle birlikte eğer kombin ediliyorsa mutlaka biri açık, diğerinin ise koyu tonda olması gerektiğidir.

Bordo rengine hangi renkler uyar diyorsanız bunlar sırasıyla; lacivert, altın rengi, gri, mavi, sarı, yalrak yeşili, beyaz tonları, siyah tonları, krem tonları, nude, taba rengi sütlü kahve tonları, somon rengi, mercan rengi, kemik rengi, taş rengi, dore, lame, gümüş, gri, füme ve acı kahve tonlarıdır.

Bordoya En Çok Hangi Renk Yakışır?

Bordo rengine çok fazla renk yakıştığı doğrudur. Özellikle sert geçişli kombinleri yumuşatmak için daha naif renklerden yararlanılabilir. Örneğin bordo bir elbise üzerine şal seçerken altın tonlarından bir seçim yapmak renk cümbüşü önüne geçerken şalın altın ve siyah karışımlı desenlerde olması sert geçişli bir kombin yapmanıza neden olur. O yüzden kullanılan uyumlu renkleri dahi birbiri içinde yumuşatarak kullanılması uygun olacaktır.

Bordo renge en çok hangi renkler yakışır sorunuzun cevabı ise; siyah, beyaz, altın, gümüş, gri ve lacivert diyebiliriz. Bu renkler sürekli bordo rengi ile birlikte kullanılıyor. Fakat bordo rengine uyan renkler ilede yine hem çok şık hemde star parçalar oluşturmanız mümkündür. Siz en iyisi ayna karşısına geçerek tercihlerinizi yapmaya özen gösterin. Belkide hiç yakışmaz diyeceğiniz renk bordoya en çok yakışan renklerdem birisi olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.