Tesettür Ve Blog

Boncuklu Çanta Modelleri

Boncuklu Çanta Modelleri

Son dönemlerin en çok ilgi gören çanta modellerinden olan boncuklu çantalar; özellikle sosyal medya gibi yerlerde bir hayli fazla satılıyor. Kadınların kombinini tamamlayan özellikte üretimden daha çok el işçiliği olan çantalar; bu sezon da yine çok fazla dikkat çekecek gibi görünüyor. Bu yüzden bugün sizlere boncuklu işlemeli çanta konulu bir makale yayınlıyoruz.

Boncuklu Çanta Modelleri

Boncuklu çantaları her kombinde rahatlıkla kullandığımız için gündelik ve özel gün içinde yine rahatlıkla kullanabiliriz. Özellikle boncuklu portföy çantalar abiye kıyafetlere yakıştığı için özel günlerde yine boncuklu işlemeli çantalar ile kombinizi tamamlayabilirsiniz. Boncuklu çantaları bu durumda gardolaptan eksik etmeyerek her zaman farklı bir şıklık oluşturabiliriz.

Zaten boncuklu ve işlemeli çantalar her dönem dikkat çeken modelde oldukları için özellikle yaz aylarında daha çok tercih ediliyor. Transparan veya mat yüzeye uygulanan boncuk kaplamaları el sanatında olduğu kadar fabrikasyon ürünlerde de aynı etkiyi gösteriyor. Boncuklu çanta yapımını öğrenmek isterseniz googleden arama yaparak rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Boncuklu çanta yapımı el işleri ile uğraşan herkesin kolaylıkla yapabileceğini yukarıda da söylemiştik . Fakat elinizde yapamıyorsanız son dönemlerde vitrinleri süsleyen ve boncuklu hatta incili son derece şık çantalardan satın alabilirsiniz. Özelikle Instagram gibi satış yapılan sosyal platformlarda boncuklu ve işlemeli çantaların çok fazla modelini bulabilirsiniz. Bunun dışında hayalinizdeki çanta modelini de yine anlatarak karşı tarafın size sorunsuz şekilde yaparak telsim etmesini sağlayabilirsiniz.

Hangi Kombinde Boncuklu Çanta Kullanılmalı?

Boncuklu çantaların kullanımı bir hayli arttığı için, hangi kombinde nasıl kullanırım sorusu aklınıza gelebilir. Aslında renk uyumuna bakarak buna kolaylıkla karar verebilirsiniz. Örneğin mor bir elbise için gümüş renkli, beyaz veya siyah gibi her türlü renge uyun sağlayan renklerden oluşan boncuklu çanta tercih edebilirsiniz. Zaten boncuklar ışıltılı olacağı için çantanız parlak ve aynı zamanda göz alıcı olacaktır.

Fakat sadece renk uyumu ile bitmediği için fazla abartı olmaması için eğer elbisenizde çok fazla detay veya boncuklu işlemler varsa bu tarz çantalardan mutlaka uzak durmanız gerekiyor. Çünkü bu şekilde sadece gözler yorulur ve rüküş sınıfına geçersiniz. Bu yüzden elbiseniz ve çantanız arasındaki boncuk kullanımının mutlaka orantılı olması gerekiyor.

İncili ve boncuklu çantaları özel günlerinizde ve günlük olarak rahatlıkla kullanabirsiniz. Daha geniş ve büyük çantaları günlük kombinizde rahatlıkla kullanırken daha küçük ve avuç içine sığan türde çantaları özel gün ve gecelerde tercih edebilirsiniz. Özellikle özel günlerde gümüş rengin hakim olduğu boncuklu çantalar tercih ediliyor. Çünkü bu tip çantalar genelde küçük ve fazla abartılı oldukları için o günün anlamına yakışıyor.

İncili ve boncuklu çantaları tercih edeceğiniz zaman mutlaka çantaya boncukları iyi şekilde yapışmış olduğundan emin olun. Çünkü bazen boncuklar düzgün şekilde çanta yüzeyine yapışmadığı için rahatlıkla saçılabiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.