Tesettür Ve Blog

Beli Kalın Olanlar Nasıl Giyinmeli?

Beli Kalın Olanlar Nasıl Giyinmeli?

Bel bölgesinde fazla kilo sorunu olan veya beli kalın olan bayanlar bu durumu kamufle etmek için çeşitli yöntemler uygularlar. Bunlardan en bilindik olanı ise korse giymekten geçiyor. Evet korseler beli kalın olan bayanların bu sorununu ortadan kaldırıyor fakat rahat hareket etmesini engelliyor. Bu yüzden çoğu bayan bazı marka korselerden özellikle uzak durarak sadece özel günlerde korseye başvuruyor.

Zaten korseler insanı sanki bir kalıbın içine sokmuş hissi vererek özgürlüğünü kısıtlayan parçalarıdır. Bunun yerine giyilecek kıyafet eğer vücut tipine göre yapılırsa korse giyilmeden de bel veya herhangi bi bölgedeki kilolar saklanabilir. Bugünkü konumuz beli kalın olan bayanların giyim şekli olduğu için bugün sizlere bu konu üzerinden bilgiler sunacağız.

Beli Kalın Olan Tesettürlü Bayanlar Ne Ne Yapmalı?

Beli kalın olan bayanlar alışveriş yaparken belini saklayacak özellikte kıyafet seçimi yapmalıdırlar. Örneğin düşük bel eteklerden uzak durarak yüksek belli etekleri tercih etmeleri gerekir. Çünkü bu tarzda seçilen bir etek aşağıya doğru düşük duracağı için sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Ayrıca seçilen kıyafetin kumaşı da ayrı bir unsurdur. Yani kalın kumaşlar cinsine göre kişiyi daha fazla kilolu gösterebilir bu yüzden kıyafetin kumaş cinsinden de değerlendirilmesi gerekir.

Bel bölgesinde drape olan ve bol işlemeli olan kiyafetlerden de kaçınılması gerekir. Bu tarz kıyafetlerde beli kalın gösterecektir. Bu yüzden öncelik vücut yapınızı tanımak ve bu yönde alışveriş yapmak olacaktır.

Beli Kalın Olan Bayanlar Yüksek Bel Etek Almalıdır

Düşük bel pantolon ve etekler her ne kadar çok tercih ediliyor olsalar da aslında doğal olanı yüksek bel pantolon ve eteklerdir. Çünkü bu tarz etekler zamanla bel bölgesinin de kalınlaşmasına neden olacağı için sizi sıkıntıya sokacaktır. Zaten zarif ve estetik bir görüntünün oluşması için yüksek bel etekler tercih edilmesi gerekir.

Beli kalın olan bayanlar belini ince göstermek için sezonun modasını da yakından takip ederek yüksek bel bir etek tercihi yapabilirler. Üzerine ise volanlı herhangi bir renkte gömlek ve uyumlu şal ile şık aynı zamanda ince belli görünebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken unsur ise eteğin belinin sizin belinize tam şekilde oturması gerekir. Yoksa beliniz daha kalın görünebilir.

Trençkotlarınız Ve Uzun Ceketleriniz Mutlaka Kemerli Olsun

Soğuk havaların en önemli parçalarından olan trençkotlar hem zarif hemde şık görünmek isteyen tesettürlü bayanların tercihleri arasında yer alıyor. Fakat bel bölgesi kalın olan bayanlar trençkot ve uzun ceketlerden kaçınarak tercihlerini başka parçalara yöneltiyorlar. Aslında treçkotlar ve uzun ceketler kemerli olduktan sonra bel bölgesini harika şekilde kamufle edecektir. Çünkü bu tarz kemerli kıyafetler kalın beli ince göstermeye yetiyor.

Çan Etek Ve İnce Bel

Çan etekler veya A kesim diye tabir edilen etekler, bel bölgesi kalın olan bayanların ve basen bölgesi kalın olan tesettürlü bayanların kurtarıcı parçaları arasında yer alıyor. Çünkü bu tarzda olan etekler kiloyu içine absorbe ediyor ve ince görünüm oluşmasını sağlıyor. Çan etek altına spor ayakkabı tercihi yapabileceğiniz gibi stilletto da giyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.