Tesettür Ve Blog

Bej Rengi Dekorasyon Fikirleri

Bej Rengi Dekorasyon Fikirleri

Bej rengi çoğu evlerde gördüğümüz bir renk olduğu için, göz alışkanlığımız bulunuyor. Gerek halı da gerekse duvar boyasında yer verilen bej rengin kendine ait harika tonları bulunuyor. Sizde eğer sade bir ev dekorasyonu istiyorsanız nlbej rengin tonları ile bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Bugün sizlere bir çok renge uyum sağlayarak renk geçişlerini kolaylaştıran bej renk dekorasyon fikirleri sunuyor olacağız.

Bej Rengi İle Uyumlu Renkler

Bej rengin anlamına baktığımızda dilimize fransızcadan geldiğini ve sarıya çalan kahverengi olduğunu görüyoruz. Özellikle bej rengi duvar boyasında çok kullanıldığını hatta renkli ev dekorasyonlarında bu şekilde renk geçişlerinin kolaylaştırılması sağlanıyor. Çünkü bu renk yapısı itibarı ile çok fazla renk ile uyumludur. Böylece canlı renklerin parlaklığını biraz olsun üzerine çekerek yani evin renk cümbüşü olmasını engelliyor.

Bej renk doğal, sade bir renktir ve kendi arasında tonları bulunur. Genelde olarak bej renk ile uyumlu renkler şunlardır; kırmızı, mor, pembe, mavi, lacivert, yeşil, siyah ve nar çiçeği rengidir. Beyaz ve krem ile ev dekorasyonunda pek uyumlu değillerdir. Çünkü bu renkler açık renkler olduğu için hepsinin bir arada olması solgunluk oluşturacaktır. Örneğin beyaz koltuklara kum beji duvar boyası kullanmak ortamın haddinden fazla solgun görünmesine nedne olacaktır. Bunun yerine beyaz koltuklara eğer sadelik isteniyorsa beyaz duvar boyası kullanılabilir.

Bej rengi ev dekorasyonunda eğer duvarda kullanırsanız en uygun tercihi yapmış olursunuz. Çünkü bu renk en güzel şekilde duvara yakışıyor. Canlı renklerde aksesur kullanımıda evin estetik şekilde daha iyi görünmesini sağlıyor. Bej rengine çoğu renkler uyum sağladığı için kullanımı da son derece kolay olacaktır. Örneğin renkli ve desenli eşyalar kullanılan bir odada bej rengi, beyaz renge göre hem daha uyumlu durur hemde renklerin dengeli olmasına yardımcı olur.

Bej Rengi Koltuklara Uygun Perde Rengi

Bej rengi kahverengiye çalan sarımsı bir renk olduğu için; perde seçimi de kolay olacaktır. İlk olarak nasıl bir perde düşündüğünüze karar verirseniz renk seçimi daha kolay olacaktır. Çünkü fon perde veya diğer perde çeşitleri rengin daha ön planda veya geri planda kalmasına neden oluyor. Eğer seçeneğiniz perde şekli kruvaze perde modelinde olacak ise renklerin daha açık tonlarını seçmeniz uygun olacaktır. Örneğin bej rengi koltuklara kruvaze perde rengi pudra rengi, turkuaz veya lila rengi gibi ana renklerin açık tonları olması uygun olacaktır. Terciniz eğer fon perde olursa bu sefer ana renkleri bej rengi koltuklara perde rengi olarak belirleyebilirsiniz.

Bej Rengi Koltuklara Halı Seçimi

Bej rengi koltuklara halı seçiminde desenli halılara yer vermeniz doğru tercih olacaktır. Örneğin turkuaz perde ile uyum sağlayan bej üzerine turkuaz çiçekli bir halı evinize estetik bir görüntü kazandıracaktır. Bej rengi doğal bir renk olduğu için hemen hemen bütün tarz evlerde kendine kolay şekilde yer bulabilir. Özelikle modası geçmemesi ve hemen hemen her odada rahatlıkla kullanılıyor olması bej rengin albenisini yükseltiyor.

Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.