Tesettür Ve Blog

Bebek Pantolon Dikimi

Bebek Pantolon Dikimi

Herkesin kendine özgü hobileri vardır ve bu hobiler kişinin hem stresini azaltır hemde daha iyi hissetmesini sağlar. Bana göre en güzel hobi el işi çalışmalarıdır. Tabi ki bu durum herkesin yapısına göre değişiklik gösterir. Kimisi film izlemeyi severken kimisi başka bir uğraşı sevebilir. Dikiş dikmede bayanlar tarafından çok sevilen bir hobi olduğu için bugün sizlere kolay bebek pantolon dikimi hakkında bilgiler sunacağız. Hem evinizde kumaşınız varsa değerlendirmiş olursunuz hem de sevdiğiniz işi yapmış olursunuz.

Bebek Pantolon Dikimi

Çocuğu olan her bayanın rahatlıkla dikebileceği bu model, hem lastikli hemde isterseniz bağcıklı şekilde kullanılabilir. Bu sizin tercihinize kalmış durum. Beli lastikli pantolon dikimi de diğeride aynı işlemler ile yapılıyor tek fark lastik yerini boş bırakıp bağcık takıyorsunuz. Dilerseniz şimdi bebek pantolon dikimi aşamalarına geçelim.

Resimde gördüğünüz gibi ütülü olan bir adet çocuğunuza olan pantolonu kumaşı ikiye katlayarak üzerine yerleştirin. Kumaşın kesinlikle ikiye katlanmış olması gerekiyor. Aksi halde tek parça çıkar ve siz tekrar aynı çizimi yapmak zorunda kalırsınız. Üst bel kısmını lastik geçecek şekilde katlayın isterseniz çizim esnasında bel lastiği için pay verin. Bu şekil daha kolay olduğunu söyleyenler var.

Daha sonra bir kalem yardımı ile veya sabun parçası ile dikiş payı vererek ( bu genelde 2 parmak olur) çizin. Pantolonun paçası  için pay vermeyi unutmayın. 3 parmak kadarda bu kısım için ideal olacaktır.

Çizim düzgün şekilde olması gerekiyor aksi halde dikişte bozulmalar olabilir. Çizim yerlerini makasla birlikte güzelce kesin ki bebek pantolon dikiminde bir hata olmasın. Kesme işleminden sonra kumaşın tersini çevirin ve daha sonra kumaşta kayma olmaması için dikilecek olan yerleri iğneler ile tutturun.

Şimdi sıra geldi beli lastikli pantolon dikiminin en güzel kısmına bunun için bildiğiniz gibi dikiş makinesine geçiyoruz. Dikiş makinesinde iğneli yerlerden pantolonu dikip düzüne çeviriyoruz.

Eğer ayak kısmını lastikli istiyorsanız bel kısmında yapacağımız işlemi burda her iki ayak için yapmanız gerekiyor. Fakat ayak uçları normal kalsın diyorsanız overlok çektikten sonra (dikiş makinesinde overlok nasıl yapılır tıklayın) katlayıp dikin.

Bel kısmı için ise yine overlok çekiyoruz ve bel lastiğini çocuğun beline göre ayarlayıp katlayarak dikiyoruz. Bel lastiği nasıl takılır öğrenmek için tıklayın. Bel lastiği takmada iki yöntemle oluyor. Birincisi makinede bel lastiği dikiliyor diğerinde ise lastik kancalı bir iğne yardımı ile bel bölgesindeki dikiş payından geçiriliyor.

Kalıpsız Pantolon Dikimi

Bugün sizlere bebek pantolon dikimi nasıl olduğunu elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. Burada öğrendiğimiz iki şey oldu. Birincisi bebek pantolon dikimi diğeri de kalıpsız pantolon dikimi oldu. Eğer elinizde kalıp yoksa ve beğendiğiniz bor model varsa bu şekilde kalıpsız kolay bir dikim yapabilirsiniz.

Bebek Pantolon Dikimi Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.