Tesettür Ve Blog

Bebek Odası Halısı Nereden Alınır?

Bebek Odası Halısı Nereden Alınır?

Bebekler çok hasas oldukları için ebeveynler bebeklerine karşı son derece hassas ve titiz davranırlar. Gerek elbise seçimi gerekse odasının oluşturulmasında baştan aşağıya ince eleyerek herşeyi gözden geçiren anne babalar halı konusunda da son derece dikkatlidirler. Bugün sizlere bebek odası halısı nereden alınır, bebek odası halısı alınırken nelere dikkat edilmeli  ve bebek odası halısı antialerjik veya antibakteriyel modelleri hakkında bilgiler sunacağız.

Antialerjik Ve Antibakteriyel Halı Ne Demek?

Antialerjik halı çeşitleri tamamen hammadesinin ve kullanılan diğer malzemelerinin alerjen olmayan nitelikte olması ile ilgilidir. Kullanılan malzemeler astım gibi alerjen hastalıklara yol açmayacak nitelikte olarak tozu içinde tutarak mikrorganizmaların üremesini engeller. Diğer halı çeşitlerinde belli ortam oluştuğunda alerji oluşturacak mikroplar halının içinde hızlı şekilde üreyerek alerjisi olan kişilerin hastalığının daha da ilerlemesine neden olur.

Antibakteriyel halılar ise genelde halı üretiminde herhangi bir işlem yapılmaz. Halı üretilip çeşitli aşamalarda iken bu sırada antibakteriyel işlemeler yapılarak halının içinde üreyecek olan mikroorganizmaların üremesi engellenir. Antibakteriyel halıların içine püskürtülerek veya enjekte edilerek bu özellik kazandırılan halılarda uzun süre herhangi bir mikroorganizmaların yerleşmesi engellenir.

Bebek Odası Halısı Nereden Alınır?

Bebek odası halıları, bebeğin cinsiyetini göre genelde seçilir. Bebek kız ise pembeli tonlar erkek ise mavili tonlar seçilir. Bebek odasına için halı seçiminde antibakteriyel veya antialerjen özellikte olmayan halı çeşidi tercih edilecek ise mobilya satan yerlerden (özelikle bebek mobilyası satan) kolaylıkla alınabilir.

Bunların dışında ise halı satan mağazalarda ve bebek ürünlerinin bulunduğu her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer mağaza mağaza gezmek istemiyorsanız; internet üzerinden de online olarakta satın alabilirsiniz. Bunun için güvendiğiniz internet satış sayfalarını tercih edebilirsiniz. Bebek odasına halı alırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunuyor. Bunlar ise şöyledir.

Bebek odasına halı seçimi için sıradan halı değilde onların hassas yapısına göre halı tercih edilmelidir. Örneğin anti bakteriyel özellikte olanları tam da onların henüz gelişmemiş olan bağışıklık sistemine destek olacaktır. Eğer bebeğiniz alerjik bebek ise bu sefer antialerjen özelliklete halıları tercih etmelisiniz.

Bebeğinizin gelişimine katkı sağlayacak olan halı tercihi de yine bebeğinizin odası için ideal tercih olacaktır. Özelikle nesne, şekiller ve sayı gibi hayal dünyasına katkı sağlayacak özellikte olan modeller bebeğinizin hem sıcak alanda oynamasını hemde hayal dünyasını geliştirecektir.

Bebek odası halılarında kalitede son derece önemlidir. Bebegin sağlığını riske etmeyecek kaliteli malzemelerden yapılan halılar tercih edilmelidir. Ayrıca bebeğinizin odasının da aynı tonlar üzerinden olması ve daha dekoratif durması için, halıların odaya uyum sağlayacak tonlarda olmasıda estetik olarak hoş duracaktır.

Bebek odası dekorasyonunda renklerin iyi şekilde seçilmesi gerekiyor. Bebeği sakinleştirecek özellikte olan renkler ile dekorasyonu yaparsanız bebeğinizin uykuya geçişleri daha kolay olacaktır. Enerji veren ve agresif yönüyle bilinen renklerden uzak durulması gerekiyor.

Bebek Odası Halı Modelleri Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar
  1. yusuf dedi ki:

    Yeni bebekleri doğacaklar için çok faydalı bilgi olmuş.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.