Tesettür Ve Blog

Arap Modeli Şal Yapımı Resimli Anlatım

Arap Modeli Şal Yapımı Resimli Anlatım

Son yıllarda özellikle Arap turistlerin de ülkemize gelmesi ile meşhur olan Arap modeli şal yapımı, gün geçdikçe
popülerliğini artırıyor. Zaten şal bağlama çok uzun zamandır eşarbın yerini alarak, daha uygun şekilde bağlanıyor. Her ne kadar eşarp daha zarif bir görüntü sergiletiyor olsa da şalın kolay bağlanması ve eşarba göre daha çok kıyafet ile kombinleniyir olması şalın cazibesini artırıyor.

Hem rahat hemde pratik şekilde bağlanan şallar farklı şekillerde bağlanma imkanı da sağladığı için özellikle gençler tarafından çok tercih ediliyor. Bizde bugün sizlere farklı bir bağlama tekniği olan Arap modeli şal bağlamayı anlatacağız. Çünkü Ortadoğulu müslüman bayanların şal bağlama şekilleri her geçen gün ülkemizde çok daha fazla merak ediliyor ve her geçen gün bu akım farklı şal bağlama yöntemine kendi stilini de ekleyerek bir şal bağlama yöntemini ortaya çıkarıyor. Şimdi 3 adımda nasıl kolay şekilde Arap modeli şal bağlanır öğrenelim.

Üç Adımda Arap modeli Şal Bağlama

Arap modeli şal bağlama aslında çok kolay olan şal bağlama şekilleri arasında yer alıyor. Hatta bu yöntem önünü göğüs hizasına kadar şal ile kapatmak isteyen bayanlar için en ideal olan şal bağlama şeklidir. Arap modeli şal bağlamak için size gerekli olan sadece uzun bir şal ve iğnelerdir.

  1. Şalınızı her zaman yaptığınız gibi ikiye katlayın ve bir taraf kısa olacak şekilde kafanıza örtün. ( Resimdeki gibi) Yani şalın bir tarafı uzun diğer tarafı ise kısa olacak. Ardından şalınızı çene altından iğneleyin. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken nokta ise şal altındaki bonenin çok az şekilde görünmesidir. Eğer mümkün ise şal ile boneyi aynı renkte kullanın böylece bone görünsede göze batmaz.
  2. 2. adımda ise şalınızın uzun kısmını resimdeki gibi alarak kafanızın tam ortasında iğneleyin. Daha sonra yine uzun kısmı pile oluşturarak tekrar kafanızın üst kısmında iğneleyin. Yani ilk başta soldan sağa doğru alınan uzun kısmın geriye kalan kısmı bu sefer yine soldan alıp sol taraftan kafamızın üzerinde iğneleyeceksiniz.
  3. Artık son aşamaya gelindi şalınızın düşmemesi için resimdeki gibi iğneleyin. Ardından çene altında yapmış olduğunuz iğneyi çıkarın. Ön kısımda yapmış olduğunuz pileleri biraz daha aşağıya doğru çekerek oturmasını sağlayın. Sonra ise başınızın üzerinde yapmış olduğunuz pileri eliniz ile orantılı şekilde ayarlayın ve şalınızın arkada kalan kısmını perdesünüze göre ayarlayın. Eğer isterseniz arkada kalan kısmı görünmeyecek şekilde kamufle edebilirsiniz. Bu tarz şal bağlamalarında dikkat edilecek en önemli husus topuzin çok dik olmaması ve bonenin saç bitiminde kalmasıdır. Arap modeli şal bağlama şeklini ipek şal ile yapabileceğiniz gibi pamuklu şal ile de yapabilirsiniz. Eğer yeni örtünmeye başladıysanız ipek şal yerine pamuklu şal kullanın.

Resimler alıntıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.