Tesettür Ve Blog

Arap Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Arap Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Arap kadınlarının o harika gözleri, herkesimden kişinin dikkatini çekmiştir her daim. Harika göz makyajlarının sırrı ise Arap kadınların büyük gözlere sahip olmaları, uzun kirpiklere sahip olmaları ve gözlerinin güzelliklerini çekici hale getiren püf noktalarını bilmelerinden kaynaklanıyor. Bu yüzden göz kamaştırıcı göz makyajları ile herkesi büyülemeyi başarıyorlar. Arap filmlerinde veya turist olarak gelen kadınların gözlerinin ne kadar çarpıcı ve vurgulu şekilde olduğunu görmüşsünüzdür. Bunun nedeni
ise doğru araçları ve makyaj öğelerini
büyüleyici şekilde kullanmalarından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden hangi malzeme ve öğe nasıl kullanılır bildikleri için zorlanmadan tüm zengin göz makyajı ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Bu şekilde yaparak göz kamaştırıcı bir görünüme çok kolay şekilde sahip oluyorlar. Sizlerde Arap kadınlarının yapmış olduğu büyülü makyajı yapmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Çünkü bugün sizlere bu makyajın püf noktalarını ve nasıl yapıldığını anlatacağız.

Arap göz makyajı için püf noktaları

Arap göz makyajı yapmak için elinizde bol miktarda siyah göz makyaj malzemeleri bulunması gerekir. Özellikle akmayan göz kalemi, eyeliner, far ve rimel sizin olmazsa olmaz malzemeleriniz olacaktır. Arap göz makyajında, kirpiklerin tane tane olması, eyelinerin düzgün durması ve uzun şekilde kendini göstermesi kullanacağınız malzemenin kalitesine göre değişebilir dikkatli olun.
1. İlk olarak göz altında ki koyu renk halkasını yok etmeniz gerekiyor. Bunun için uygun tonda bir kapatıcı ile işleme başlayın.
2.Daha sonra gözünüze altın tonlarında bir göz farı uygulayarak devam edin. Bunun düzgün olması için ise far için uygun bir fırça kullanmanız gerekir. Bu işlem için en uygun olan far fırçası düz olanıdır.
3. Şimdi sıra geldi göz içine doğru koyu renkli bir kalemin uygulanmasına böylece gözlerde yoğunluk hissi oluşacaktır. Gözlerinizin içine ve üst kirpik diplerine kalın bir tabaka göz kalemi uygulayın. Göz ucuna doğru yoğun siyah far uygularsanız eğer gözlerinizi daha ön plana çıkarmış olursunuz.


4.Göz kaleminden sonra eyelineri uzun kuyruk şeklinde göz kapağınıza uygulayın. İsterseniz bundan sonra far bandı kullanarak ikinci tonda parıltılı bir far sürebilirsiniz. Far sürerken far bantları kullanmanız makyaj esnasında sizin daha rahat bir göz makyajı yapmanızı sağlayacaktır.
5.Alt ve üst kirpiklerinize rimeli uygulayın ve kaş kalemi ile veya normal göz kalemi ile kaşlarınızı doldurun. Böylece dolgun ve iyi görünümlü kaşlarınız olacaktır. Artık arap göz makyajınız hazır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.