Tesettür Ve Blog

Altın Sarısı Ev Dekorasyonu

Altın Sarısı Ev Dekorasyonu

Yaşam alanlarından istediğiniz etkiyi oluşturabilmek için kuralına uygun şekilde o bölgeyi dekore etmeniz gerekiyor. Gerek uygun aksesuar seçimi, gerekse mobilya seçimi sizin zevkinizi yansıtarak aynı zamanda birbiri arasında uyumlu olması gerekir. Bugün sizlere çok parıltılı ve her zaman popülerliğini sürdüren renk olan altın sarısı ev dekorasyonu hakkında bilgiler sunacağız. Altın rengi de tıpkı krom veya gümüş rengi gibi ışığı yansıtma özelliğine sahip olduğu için kullanılacak olduğu bölgeye uyumlu olması gerekir.

Altın Rengi İle Uyumlu Renkler

Sarının bir tonu olan altın rengi de sarının uyumlu olduğu tüm renkler ile uyumlu olduğu gibi, canlı renklerin de renk geçişini kolaylaştırır. Bir nevi altın rengi ev dekorasyonunda nötr renklerin görevini üstlenir. Altın rengi ile uyumlu renkler ise beyaz, krem, fildişi, füme , mavi, yeşil, mor, turuncu, kırmızı siyah ve pembe renkleridir. Bu renklerin altın rengi ile sırıtmadan kullanılması için renk geçişlerinin yumuşak olması gerekir. Örneğin kırmızı koltuklu ev dekorasyonunda altın renkli aksesuar kullanmak gibi. Başka bir örnek vermek gerekirse lacivert koltuk takımına altın rengi perde kullanılması gibi. Zaten ev dekorasyonunda son yıllardan altın rengi ile kombine edilmiş koltuk takımlarını ve mobilyaları görüyoruz bu yüzden altın rengi ile canlı renkleri bir arada kullanmak zor olmayacaktır.

Altın Sarısı Ev Aksesuarları

Altın sarısı ev aksesuarında gösterişin simgesi olmuş adeta. Özellikle salonlarda kullanılan altın rengi şamdanlar, biblolar ve büyük dekoratif aynalar; altın sarısı salon aksesuarlarının önemini gösteriyor. Evinizde aksesuar olarak kullanacağınız aynalar, çerçeveler dekoratif. vazo, mumluk ve duvar aksesuarları ise canlı bir dekorasyon rengini yumuşatacaktır. Bu yüzden eğer salonunuzda canlı Renkli mobilyalar kullandıysanız aksesuarda mutlaka altın renginden yararlanarak renk dengesi sağlamalısınız.

Altın Rengi İle Dekorasyon

Yukarıda da dediğimiz gibi altın rengi yumuşak renk geçişlerine müsait bir tondur bu yüzden evinizde özgürce altın dekorasyona yer verebilirsiniz. Dekorasyonda bu rengi daha çok salonlarda kullanıyor olsakta yatak odası ve banyolarda da altın rengi sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle yatak odasında sade bir ortam istiyorsanız altın sarısı ve beyaz mobilyaya yer verebilirsiniz. Bu ikilinin rengi yatak odasını daha da hoş gösterecektir.

Altın sarısı denildiğinde bazı insanlar duraksıyor ve ne yapacağına karar veremiyor. Oysa ki altın rengi mücevherlerde olduğu gibi durmuyor. Özelikle varak işlemeli mobilyalara estetik bir görüntü kazandıran altın rengi, o mobilyanın albenisini yükseltiyor. Altın rengi zaten hemen hemen tüm renkler ile uyumlu olduğu için; ister halı kenarında isterseniz perdelerde kullanabilirsiniz.

Altın renginin özelliği zaten zenginliği ve gücü yansıttığı için evinizde herhangi bir bölümü gold rengine yani altın sarısı renge ayırabilirsiniz. Böylece istemiş olduğunuz etkiyi o alanda rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

Altın Rengi Dekorasyon Örnekleri Resim Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.