Tesettür Ve Blog

2018 Tesettür Gelinlik Modelleri

2018 Tesettür Gelinlik Modelleri

Genç kızların hayalleri arasında en önemli konuma sahip olan gelinlik giymek azımsanmayacak kadar çoktur. Bu yüzden evlenecekleri zaman gelinlik seçerken bunu özenle ve itina ile yaparak düğün günlerinde hayalerinde ki gibi bir düğün yaşamayı arzu ederler. Gelinlik giyildiğinde, gelinlik onu üzerine giymiş olan bayanın zerafetini, masumluğunu, mutluluğunu ve narinliğini yansıtmalıdır ki gelinlik amacına ulaşsın. Tesettür gelinlik seçimi diğer gelinlik seçimine göre daha zor ve dikkat isteyen bir seçim olduğundan dolayı tesettür gelinlik seçimi çok daha dikkatli şekilde yapılması gerekir. Bugün sizlere bu konu hakkında bilgiler vererek aynı zamanda 2018 yılının tesettür gelinlik modası hakkında da bilgiler vereceğiz.

2018 gelinlik kapali gelinlik modelleri tesettur gelinlik modelleri

2018 tesettür gelinlik seçimi

2018 yılına özel tasarlanmış tesettür gelinlik modellerinde en dikkat çeken unsur beyaz rengin kendini diğer renklere bırakması oluyor. Hemen hemen her çeşit renkte tasarlanmış gelinlikler bu sene ki gelinlik modasının en dikkat çeken unsuru oluyor. Fakat yine bayanların büyük çoğunluğunun tercihi beyaz, kırık beyaz ve kremden yana olacaktır. Bunun dışında yine dikkat çeken bir diğer unsur ise hem kabarık gelinlikler hemde sade ve zarif gelinliklerin bir arada olmasıdır. Her yıl alışılmış olan gelinlik modası tarzının biraz dışına çıkılmış ve kendini prenses gibi hissetmek isteyen veya sade bir gelinlik tercih etmek isteyenlere yönelik bir tesettür gelinlik modası oluşturulmuştur.

Tesettür gelinlik seçimi

Basit gibi görünen gelinlik seçimi aslında o kadar kolay değildir. Gelinliği giyecek olanın bayanın duygularını ifade etmesi ve gelinlik o kişiye tam anlamı ile yakışması gerekir. Özellikle tesettür gelinlik seçimi diğerlerine göre çok daha zordur ve ayrıntılara çok daha dikkat edilmesi gerekir. Tesettür gelinlik seçerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta ise baş örtüsü ve gelinliğin aynı uyumu ve tonu yakalamasıdır. Ayrıca baş örtüsü gelinin yüz şekline uygun nitelikte olması gerekir. Çünkü kalın yüzlü bayan ince bir örtü seçerse yüzü olduğundan daha kalın görülebilir. Bu yüzden daha ince yüz hatları için kalın kenarlı örtüler tercih edilmelidir. Aynı şekilde ince yüz hatlarına sahip olan bayanlar ise biraz daha kalın bir yüz hattı göstermek için tersi bir örtü seçmelidirler.

2018 gelinlik modelleri gelinlik nasil secilir

2018 tesettür gelinlik modası motif ve el işlemeli gelinliklerden yana

2018 tesettür gelinlik modelleri arasında işlemenin ve motiflerin ön planda olduğunu görüyoruz. Bu yıl ki gelinlikler genelde altın işlemeli motiflerin göz alıcılığı ile süsleniyor ve gelinlere albenisini ifade ediyor. Ön planda olan altın işlemeli motifler ise genelde gelinlerin baş örtüsünde bulunacak veya bu şekilde istemeyenler için ise gelinliğin üzerinde olacaktır. 2018 tesettür gelinlikler 2017 yılının modasını da unutmayarak pelerinli gelinlikleri yine gözler önüne serecektir. Pelerinli gelinlikler yine bu yıl trendler arasında yer alıyor.

2018 Gelinlik Modelleri

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.