Tesettür Ve Blog

2017 – 2018 Tesettür Abiye Elbise Modası

2017 – 2018 Tesettür Abiye Elbise Modası

Tesettür kıyafetlerinin gelişimi özellikle son üç yıllık dönemde epeyce yol kat etti. Genç yaşlı her yaş grubuna hitap eden ve zarif bir görüntü sergilenmesini sağlayan tasarımlar ile artık çok kolay kombin yapılabiliyor.

Tesettür kıyafetler denilince akla gelen etek gömlek veya tunik artık bu algıdan çıkarak yerini daha geniş bir kıyafet kitlesine yerleştirdi. Örneğin son yıllarda tesettür abiye elbiseler bir hayli rağbet görerek ve modacılar tasarımlarını bu yönde yaparak kıyafetleri tesettürlü hanımlar ile buluşturuyorlar. Çünkü eskiden tasarlanan abiyeler ve abiye elbiseler genelde straplez veya askılı şekilde olup, bu parçaları tesettür giyime uyarlamak için ise bolerolardan yararlanılıyordu.

Tesettür Abiye Elbise 2017 – 2018 Modası

Tesettürlü bayanlar için tasarlanan ve çok beğenilen abiye elbiseler artık çok farklı çizgiler ile tasarlanıyor. Abiye satan mağazalarda vitrinlere bakıldığında çok tarz ve çeşitli modellerde tasarlanmış abiye elbiseleri görüyoruz. 2017 ve 2018 yılının abiye elbiselerinin tasarımlarında zıt renklerin bir araya gelmesi ile oluşturulan tasarımlar, en çok farklılık arayan bayanları mutlu ediyor.

2017-2018 tesettür abiye elbise trendlerinde tek düze etek şeklinde tasarımlar yerini ispanyol paça pantolon gibi olan tasarımlara bıraktı. Artık vitrinleri süsleyen düz kesim abiye etekleri ispanyol paça şeklinde olarak adımdan söz ettirecek. Renk seçimlerinde ise mor rengin bu seneye hakim olan renk olduğunu görüyoruz. Sadece mor renk değil mor ve tonları çok popüler olsada bunun yanında pudra ve krem renkleri de sıklıkla kullanılacak renkler arasında. Fakat bu sene açık renkler yerine daha çok koyu renkler tercih ediliyor.

2017 – 2018 yılına damga vuracak olan tasarımlarda işlemelerde dikkat çekecek olan ayrıntılar arasında yer alıyor. Gold veya gümüş işlemeli abiye elbiseler yine şık ve zarif ayrıntıların oluşmasını sağlayacak olan unsurlar arasında yer alıyor. Bunun dışında boncuk işlemeli olan tasarımlarda yine bu sene popüler olacak gibi görünüyor.

Tesettürlü bayanlar için kıyafet kadar önemli olan örtüler, her zaman yenilenen tasarımlar arasında. Abiye giyildiğinde süslenmek için kullanılan eşarplar 2017 – 2018 yılında artık yerini şallara bırakıyor. Çünkü şalların kullanımı daha kolay ve tek renk ile kolay şekilde uyum sağlanıyor. Klasik eşarp kullanımının yerini alan şallar ise genelde gübür detaylı olacaktır. Abiyelerde sıklıkla kullanılacak olan şallar modaya uygun ve modern bir görünüm için önemli olup; kuaföre gitmeden evde kolay şekile bağlanması ile de hanımlara büyük avantaj sağlayacaktır. Abiye üzerine kullanılan eşarplar genelde süslenmeye ihtiyaç duydukları için bayanlar genelde kuaförde eşarplarını yaptırıyordu. Şimdi ise kolay şekilde istedikleri tarzda şal bağlayarak evlerinde hazırlanacaklardır.

2017 – 2018 yılının abiye baş örtüsünde ise taçlar kullanılarak prenses temasına değinilecektir. Hem şık hemde dikkat çeken taçlar artık tesettürlü bayanlarında kullanacağı aksesuar arasında yer alarak zarif bir görüntü sergilemesini sağlayacaktır. Taçlar sadece abiye elbiselere değil, 2017 – 2018 yılının moda trendi olduğu için bu dönemdeki gelin başlarında da kullanılacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.